Rally Český Krumlov: Kdo se přihlásil, kdo ušetřil

Tomáš Urban, 5. května 2009, 08:27 Google+

Do definitivní uzávěrky přihlášek na 37. Rallye Český Krumlov, třetí zastavení Mediasport MMČR v rallye a premiérově také FIA Evropského poháru v rallye - region Central, zbývá necelý týden.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally český krumlov

rally český krumlov | foto: Archiv RallyZone.cz

Sdílejte článek

Přesto zaznamenal sekretariát soutěže už teď řadu přihlášek. Letos použili v ÚAMK Rallye Český Krumlov a ČK motorsport novinku v podobě včasného přihlášení a možnosti tak ušetřit. Podle regulí FAS je stanoven vklad pro současná vozidla do soutěže ve výši 14 500,- Kč, pro historiky 8 000,- Kč. Všechny posádky, které využily prvního termínu, ušetřily 1 500,- Kč. Stalo se tak v případě patnácti týmů současných a jedenácti historických vozidel.

V tuto chvíli je registrováno 35 přihlášek do soutěže Mediasport MMČR, včetně například posádky Kresta – Gross, Trojan – Dolečková nebo Orsák – Vajík.  Ti se po šumavském extempore s vozem S2000 znovu přihlásili se svým osvědčeným mitsubishi. V Krumlově nebude chybět ani Citroën S1600 Antonína Tlusťáka, který jinak preferuje soutěže mistrovství Evropy. Dá se tak očekávat velmi napínavý souboj nejen v uchazečích o absolutní prvenství, ale také mezi dvoukolkami, kde přichází v úvahu řada posádek s automobily tříd A6 i A7.

Trochu roztržitě si počíná tým historiků z Prahy – Radotína, který už za své vozy zaplatil předepsaný vklad, ale jaksi opomněl poslat také přihlášky…

Současné ekonomická situace si vynutila určitá omezení, která však nebudou na úkor sportovní náročnosti soutěže. Pořadatelé proto nezvolili ani trojnásobné průjezdy ani krátké zkoušky, které spíše patří do spritového mistrovství. Výzvou pro všechny soutěžící bude šest ostrých úseků, které při dvojnásobném průjezdu dají dohromady dvanáct rychlostních zkoušek s délkou 181 km.

Prostorově náročnější soutěž s centrálním servisním parkovištěm v Českých Budějovicích je kompenzována kvalitním zázemím servisu v areálu výstaviště, diváckou zkouškou v místě servisu i kompaktně postavenými seznamovacími jízdami. Ty se i při znovuzavedení tří průjezdů dají stihnout za poměrně krátkou dobu.  

 Vítězem loňského ročníku se stala posádka Roman Kresta a Petr Gross s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, pro Krestu to bylo už čtvrté zdejší prvenství.  V letech 2000 a 2004 tu vyhrál s vozy WRC, poslední dvě s produkčním Mitsubishi (2007 a 2008). Čtyřmi vítězstvími se vyrovnal Leo Pavlíkovi a Ladislavu Křečkovi. S novým nářadím v podobě Peugeotu 207 S2000 bude usilovat o rekordní páté vítězství v Rallye Český Krumlov a přepsání historických tabulek soutěže.

Spolufavoritem je především Václav Pech. V dosavadním průběhu Mediasport MMČR v rallye zaznamenali oba po jednom vítězství a po dvou ze sedmi vypsaných podniků je v čele s nepatrným náskokem posádka Kresta – Gross.

Rychle se blížící termín uzávěrky přihlášek je v pátek 8. května ve 24.00 hodin. Více informací na oficiálních webových stránkách soutěže www.rallyekrumlov.cz.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Rally Český Krumlov: Kdo se přihlásil, kdo ušetřil

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Peugeot 208 Rally 4

Nový Peugeot 208 Rally 4 míří do Slušovic

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jubilejní 50. ročník barumky je odložen

Rally Hustopeče (CZE)

Karel Zapletal: „Vracím se zpět vedle Tomáše Knápka.“

Valašská Rally (CZE)

KOWAX ValMez Rally a Sprintrally nabírají finální kontury

Rally Bohemia (CZE)

Oficiální program 47. Rally Bohemia je v prodeji

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka potřebuje vaši pomoc - oznámení ředitele

reklama

Doporučujeme

villagra, frederico

WRC: Změny v kalendáři pro rok 2010!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. KOWAX ValMez Rally a Sprintrally nabírají finální kontury

  2. Karel Zapletal: „Vracím se zpět vedle Tomáše Knápka.“

  3. Barumka potřebuje vaši pomoc - oznámení ředitele

  4. Jubilejní 50. ročník barumky je odložen

  5. Nový Peugeot 208 Rally 4 míří do Slušovic

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud