Poslední hodiny do uzávěrky „rally mezi vinohrady“

Tomáš Plachý, 6. června 2022, 14:39 Google+

Podvečer 6. června 2022 bude poslední možností pro přihlášení na AGROTEC PETRONAS rally v Hustopečích. Čtvrtý závod českého i slovenského šampionátu proběhne 17. – 18. června 2022. Sedmnáctý ročník hustopečské soutěže bude zároveň hostit účastníky Mistrovství FIA Zóny střední Evropa (CEZ), stejně jako posádky historických vozidel.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Organizační tým pod vedením Martina Rady, ředitelky Petry Mynářové a jejího zástupce Bořivoje Plška naplňuje koncept legendárního soutěžáka a dlouholetého ředitele rally Rudolfa Kouřila. Z jeho pera vzniklý harmonogram obsahuje každý den po třech rychlostkách, vždy ve dvou sekcích. Ze šesti rychlostních zkoušek se odjede v tradičním formátu jediná - Šitbořická. Ostatních pět prošlo změnami. Buď se jede v opačném směru, nebo se zařazením nových šotolinových úseků, případně kombinací obojího. První sekci tří měřených úseků (Vlčí dolina, Němčičky a Kurdějov) posádky odjedou v páteční podvečer za denního světla. Druhá sekce bude vyžadovat montáž přídavných světlometů. O to lepší světelná show se řvoucími motory soutěžních speciálů čeká na fanoušky. V sobotu se odstartuje na klasické rychlostce Starovice, následovat bude test Šitbořice a sekci zakončí nejdelší zkouška soutěže Diváky (20,65 km).

„Rudovu započatou práci jsme jako jeho kolegové a kamarádi dotvořili do finální podoby harmonogramu. Snad se nám vše povedlo, jak si to Ruda přál. Nechceme ho zklamat. A věříme, že budou spokojeny s průběhem celé soutěže i posádky. Fanouškům předem děkujeme za disciplínu,“ říká zástupce ředitele Agrotec Petronas rally Bořivoj Plšek.

Jak už jsme zmínili v úvodu, pouze hodiny zbývají do uzávěrky přihlášek Agrotec Petronas rally. Ta je stanovena na 6. června v 18 hodin. Pořadatelé aktuálně evidují kolem osmdesátky přihlášek, mezi kterými nechybí čelní posádky hodnocení českého i slovenského šampionátu. Jmenovitě lídr českého šampionátu a jezdec AGROTEC Škoda Teamu Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo), obhájce loňského prvenství Václav Pech (Ford Focus WRC), loní třetí Filip Mareš a rychlí mladíci Dominik Stříteský a Adam Březík. Poprvé v sezóně je přihlášek i Miroslav Jakeš, jenž osedlá Ford Fiesta Rally2.

 

Aktuální pořadí MČR 2022:

1. Jan Kopecký 171, 2. Filip Mareš 144, 3. Dominik Stříteský 87, 4. Adam Březík 70, 5. Karel Trojan 58, 6. Martin Vlček 40.

Hlavníky taháky slovenského pole zatím jsou první tři jezdci nedávné Rallye Tatry, vítěz Grzegorz Grzyb, druhý Jaro Melichárek a třetí Vlastimil Majerčák.

 

Aktuální stav MSR 2022:

1. Jaroslav Melichárek 201, 2. Filip Mareš 153, 3. Tomáš Kukučka 153, 4. Vlastimil Majerčák 142, 5. Miko Marczyk 128, 6. Karel Trněný 126, 7. Grzegorz Grzyb 123, … 10. Jiří Pohlídal 90  

AGROTEC PETRONAS rally proběhne ve dnech 17. – 18. června. Hustopečská „rally mezi vinohrady“ odstartuje v pátek v 18 hodin, s nočním závěrem dne (UP 22:57) a pokračovat bude sobotní etapou (start 10 hodin). Servisní zázemí bude opět v rozlehlém areálu společnosti MOSS logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích.

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

Tomáš Plachý

AGROTEC PETRONAS rally Hustopeče 2022, tiskový servis

Vytisknout

Diskuze: Poslední hodiny do uzávěrky „rally mezi vinohrady“

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Jaromír Tarabus - nejrychlejší dvoukolka i mezi vinicemi

Rally Hustopeče (CZE)

FILIP MAREŠ BAVIL DIVÁKY A SEKUNDOVAL NEJRYCHLEJŠÍM

Rally Bohemia (CZE)

SEDM ODSTÍNŮ BOHEMKY

Rally Hustopeče (CZE)

DVOJICE T&T OVLÁDLA ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopečský start se dvěma citelnými ztrátami

Rally Hustopeče (CZE)

Švecovci a Kesko Racing v Hustopečiach víťazne v triede

reklama

Doporučujeme

Podorlická rally (CZE)

III. Dnipro-M Podorlická Rally - foto Jan Merta

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Hustopečský start se dvěma citelnými ztrátami

  2. Švecovci a Kesko Racing v Hustopečiach víťazne v triede

  3. Druhé miesto v MSR v rally z Hustopečí pre RUFA MOTOR-SPORT

  4. DVOJICE T&T OVLÁDLA ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE

  5. Jaromír Tarabus - nejrychlejší dvoukolka i mezi vinicemi

  6. FILIP MAREŠ BAVIL DIVÁKY A SEKUNDOVAL NEJRYCHLEJŠÍM

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud