Kvalifikační erzetu vyhrál Kopecký, Rakušan Wagner těsně druhý

RallyZone.cz, 26. srpna 2022, 17:08 Google+

Česká posádka Jan Kopecký, Jan Hloušek závodící ve voze Škoda Fabia Rally2 Evo ze stáje Agrotec Škoda Rally Team byla nejrychlejší v kvalifikační rychlostní zkoušce 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín, který je součástí Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky v rally 2022. Druhé místo obsadil s těsnou ztrátou 0,122 vteřiny Rakušan Simon Wagner na téže voze. Třetí příčku získala česká posádka Filip Mareš, Radovan Bucha s odstupem 0,309 vteřiny na vítěze. Smolař loňské barumky, třiadvacetiletý Cais soutěžící s vozem Ford Fiesta R5 MkII, skončil těsně pod pódiem.

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Dopolední kvalifikace na Žlutavách se jela za krásného letního počasí. Zhruba čtyři a půl kilometru dlouhou trať zvládl vítěz kvalifikace, devítinásobný šampion zlínského závodu Kopecký, v čase 2:44,548 minuty. Kromě třetího Mareše a čtvrtého Caise se ještě v elitní patnáctce ukázal pátý Adam Březík, následně až patnáctý skončil Martin Vlček. Už s předstihem korunovaný letošní evropský mistr Efrén Llarena ze Španělska si uzmul sedmou pozici.

Patnáct nejrychlejších jezdců z kvalifikace si vybere odpoledne před zlínskou radnicí od 15:30 hodin startovní pozici do sobotní etapy. Po odjetí kvalifikace následoval na uzavřeném úseku klasický shakedown.

Pořadí na kvalifikační RZ Žlutava (4,57 km)