Valoušek dojel na Mogul Rally Hustopeče druhý

iAdam, 17. června 2010, 09:35 Google+

Premiérové vystoupení Pavla Valouška na voze Fabia S2000 na částečně šotolinových úsecích Mogul Rally Hustopeče přineslo Škoda Delimax Teamu druhé místo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally hustopeče

rally hustopeče | foto: www.rallyzone.cz | Turovský, Roman

Sdílejte článek

Extrémní vedro a prach, úzké polní cestičky, ale hlavně premiérová jízda Pavla Valouška se Škodou Fabia S2000 na částečně šotolinových úsecích. To všechno okořenilo druhé místo Pavla Valouška a Zdeňka Hrůzy na Agrotec Mogul Rally Hustopeče, kterou letos vyhrál Václav Pech. Posádka Škoda Delimax Teamu i nadále zůstává v čele průběžného hodnocení českého rally mistrovství.

Plzeňský jezdec Václav Pech přijel na čtvrtou soutěž letošního sedmidílného rally mistrovství ve skvělé formě, protože soutěž v okolí Hustopečí vedl hned od první rychlostní zkoušky. Na jeho produkční Mitsubishi Lancer EVO IX, nestačil ani Valoušek, ani Kresta (Peugeot 207 S2000). Pavel Valoušek začal až čtvrtým místem, ale hned v následujících rychlostních testech se posunul na druhé místo, ze kterého se pokoušel na Pecha útočit. Jak se ukázalo později, forma Pecha byla tentokrát nepřekonatelná.Pavel Valoušek: "Snažil jsem se, ale na Vaška (Pecha) to nestačilo. Klobouk dolů před jeho výkonem. Jel vážně moc pěkně a já jsem rád, že po celou dobu soutěže jsme se mu udrželi na dostřel a zároveň odráželi útoky dotírajícího Kresty. Ano, nezakrývám, že radši bych byl, kdybych vyhrál. Musím přemýšlet, jak se ještě zrychlit."

Zdeněk Hrůza: "V závěru páteční etapy jsme zkoušeli na autě udělat nějaké změny, které nás trochu zrychlily pro druhý den. Oba jsme s Valdou nadšení z toho jak hodně se dá s autem třídy S2000 pracovat. Velmi nám také pomohlo testování před soutěží, protože jsme za volantem Fabie S2000 stále nováčky a postupně se snažíme nabírat zkušenosti a sebevědomí."

Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou nadále zůstávají v čele průběžného hodnocení českého mistrovství. Vedle další důležité porce mistrovských bodů si mladá posádka Škoda Delimax Teamu veze z jihu Moravy také nové poznatky z jízdy a z nastavení Fabie S2000. Během dvoudenní soutěže (181 km rozdělených do 16 RZ) se museli vypořádat i s vysokými venkovními teplotami, kdy uvnitř soutěžní fabie bylo až 50 °C.

Vedoucí týmu Josef Kopecký: "S druhým místem naší posádky jsem spokojený. Kluci opět předvedli, že umí jet hlavou a když to není potřeba, nejdou do přehnaně velkého rizika. Agresivní styl jízdy k rally patří, ale zkoušet za každou cenu honit Pecha už v závěru nemělo smysl. Stále si také myslím, že Pavel má ještě velký prostor k dalšímu sžití se s fabií a co se týká rychlosti, tak ještě zdaleka neřekl poslední slovo."

Sedmidílný seriál Mediasport MMČR v rally pokračuje čtvrtým podnikem - Rally Bohemia, která se jede 2. – 4. 7. 2010. Ani v tomto případě nebude na startu modrobílá Fabia S2000 Škoda Delimax Teamu chybět.

Vytisknout

Diskuze: Valoušek dojel na Mogul Rally Hustopeče druhý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Traiva RallyCup - září

Traiva v září - galerie Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Minařík Racing ve Vyškově se čtyřmi vozy

Čendova RZetka

V. Čendova RZtka: foto Jan Merta

Rally Jeseníky (CZE)

Seriál sprintrally pokračuje Rally Morava

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Traiva RallyCup - září

Sedmý díl Traiva Rally Cupu – R5 vs. WRC

reklama

Doporučujeme

Latvala, Jari-Matti

Kankkunen pojede Finskou rally s vozem WRC

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyškov v galerii Kuby Machálka

  2. Traiva v září - galerie Kuby Machálka

  3. Sedmý díl Traiva Rally Cupu – R5 vs. WRC

  4. Seriál sprintrally pokračuje Rally Morava

  5. Minařík Racing ve Vyškově se čtyřmi vozy

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud