Jan Kopecký bude s vozem Škoda Fabia R5 usilovat o hattrick

Škoda Motorsport, 13. června 2016, 13:37 Google+

Tým Škoda Motorsport nastupuje po dvou dvojitých vítězstvích do třetího podniku sezóny českého mistrovství v rally (MČR) jako favorit

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kopecký, Jan - Dresler, Pavel

Kopecký, Jan - Dresler, Pavel | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Tovární posádka Škoda Jan Kopecký/Pavel Dresler byla na Rally Hustopeče úspěšná již čtyřikrát

Michal Hrabánek: „Celý tým si musí udržet vysokou koncentraci“

Říká se „do třetice všeho dobrého“: Při Rally Hustopeče se bude ŠKODA Motorsport snažit o hattrick ve vítězstvích na letošním českém mistrovství v rally (MČR). Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vstupuje do třetího podniku národního mistrovství se dvěma vítězstvími na Rally Šumava Klatovy a na Rally Český Krumlov. Na tratích jihomoravské vinařské oblasti musí v pátek a v sobotu zvládnout deset rychlostních zkoušek o celkové délce 150 kilometrů. Minulý víkend Kopecký s Dreslerem dojeli na Italské rally ve FIA Mistrovství světa v rally (v kategorii WRC 2) na skvělém druhém místě.

„Při Rally Hustopeče chceme navázat tam, kde jsme v Českém Krumlově skončili,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodal: „Celý tým musí zůstat vysoce koncentrovaný, jen tak máme šanci na vítězství na třetí rally domácího mistrovství a na úspěšnou obhajobu titulu.“

Na rozdíl od prvních dvou podniků MČR, kdy vítězství týmu ŠKODA Motorsport doplňovala posádka Pontus Tidemand /Jonas Andersson na druhém místě, se tentokrát na start postaví pouze jedna tovární posádka - Kopecký/Dresler. Národní mistři zatím v sezóně 2015 a 2016 vyhráli všech sedm podniků českého mistrovství, kterých se s vozem ŠKODA FABIA R5 zúčastnili. A také Rally Hustopeče byla dosud dobrou vizitkou zkušené posádky: po vítězném hattricku v letech 2011 až 2013 dvojice suverénně triumfovala i v loňském roce. Se čtyřmi vítězstvími tak posádka ŠKODA na Rally Hustopeče patří mezi rekordmany a o víkendu by chtěla připsat další kapitolu této úspěšné historie.

„Máme tratě na jižní Moravě rádi a těšíme se na spoustu fanoušků,“ řekl Kopecký. „Samozřejmě jim s vozem ŠKODA FABIA R5 musíme nabídnout dobrou show. Bojovat o vítězství nebude ovšem jednoduché, protože konkurenti nám vítězství opět neusnadní,“ pokračoval Kopecký. Jeho hlavní soupeř Václav Pech je s vozem Porsche rovněž ve startovní listině, stejně jako Vojtěch Štajf. Zákazník značky ŠKODA z týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team naposledy přesvědčil pátým místem na Rally Český Krumlov.

Kromě výborné zábavy při rally bude pro fanoušky připraveno hodně k vidění také ve ŠKODA Parku. Jak se při českém mistrovství již stalo zvykem, je možné vyhrát na jeden rok vůz ŠKODA OCTAVIA RS 230. „Opět jsme připravili napínavý doprovodný program pro fanoušky ve ŠKODA Parku, který se nachází vedle startu/cíle,“ řekl Michal Pres, vedoucí marketingu ve ŠKODA AUTO Česká republika. „Samozřejmě doufáme, že ŠKODA bude pokračovat v úspěšné domácí sérii i na Rally Hustopeče.“

Víte, že ...

 • ŠKODA byla poprvé úspěšná při třetím ročníku Rally Hustopeče v roce 2007? Tehdy vyhrál Leoš Flídr s vozem ŠKODA OCTAVIA WRC před Janem Kopeckým.
 • Rally Hustopeče se letos koná již po dvanácté? Premiéra byla v roce 2005.
 • zkouška Horní Bojanovice/Diváky je se 17,43 km nejdelší na Rally Hustopeče? V pátek se jede dvakrát, z toho jednou po setmění, kolem 22:35 h.
 • servisní centrum je umístěno v Hustopečích, které dalo rally její název? Znak města tvoří rozdělený štít v barvě červené a zlaté. V levé polovině se nachází červený hrozen a nad ním stojící vinařský nůž se zlatou rukojetí. V pravé polovině štítu je polovina orlice s červeným jazykem.
 • Hustopeče leží jen 10 km severovýchodně od „jihomoravského moře“? Jde o soustavu vodních nádrží, která vznikla v 80. letech přehrazením 235 km dlouhé řeky Dyje. 
 • Jižní Morava je nejvýznamnější vinařskou oblastí České republiky? Vyrábějí se zde především bílá vína, zejména Veltlínské zelené, známé také ze sousedních Dolních Rakous. Dále se zde pěstuje Müller-Thurgau, Vlašský ryzlink a Chardonnay.
Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Jan Kopecký bude s vozem Škoda Fabia R5 usilovat o hattrick

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Peugeot 208 Rally 4

Nový Peugeot 208 Rally 4 míří do Slušovic

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jubilejní 50. ročník barumky je odložen

Rally Hustopeče (CZE)

Karel Zapletal: „Vracím se zpět vedle Tomáše Knápka.“

Valašská Rally (CZE)

KOWAX ValMez Rally a Sprintrally nabírají finální kontury

Rally Bohemia (CZE)

Oficiální program 47. Rally Bohemia je v prodeji

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka potřebuje vaši pomoc - oznámení ředitele

reklama

Doporučujeme

Neuville, Thierry - Gilsoul, Nicolas

Rally Italia Sardegna: Neuville získává první vítězství na šotolině v MS

Čtěte dále

Nejčtenější články

 1. KOWAX ValMez Rally a Sprintrally nabírají finální kontury

 2. Karel Zapletal: „Vracím se zpět vedle Tomáše Knápka.“

 3. Barumka potřebuje vaši pomoc - oznámení ředitele

 4. Jubilejní 50. ročník barumky je odložen

 5. Nový Peugeot 208 Rally 4 míří do Slušovic

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud