Hustopečská trať vychází z tradičního formátu

Agrotec Autoklub, 14. června 2016, 12:15 Google+

AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče 2016 (17. – 18. června 2016) je připravena. Podívejme se proto na tratě, na kterých se bude rozhodovat o vítězi dvanáctého ročníku „rally mezi vinicemi“.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Cvrček, Věroslav jun. - Šálek, Ondřej

Cvrček, Věroslav jun. - Šálek, Ondřej | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Cílem pořadatelského týmu je jako každoročně připravit pro posádky přátelskou soutěž. A hlavně s důrazem na kompaktnost. A tato charakteristika nebude hustopečské soutěži chybět ani letos. Z celkové délky 278,42 km bude téměř 54 % (tj. 150,14 km) měřených úseků, což je mezi českými dvoudenními podniky unikátní poměr.

„Věřím, že u nás budou posádky spokojené. Soutěž je bude bavit, budou mít v Hustopečích dobré zázemí. Najdou u nás kompaktní rally bez zbytečných přejezdů. To jsou naše hlavní vize, když každoročně sestavujeme harmonogram. A doufám, že se nám to letos zase podařilo a mezi vinicemi bude líbit i posádkám ze Slovenska, které k nám poprvé přijedou bojovat o mistrovské body,“ říká před startem šéf organizačního týmu Martin Rada.

Soutěž se pojede ve formátu pátek večer (start 19:15 hod.) – sobota (cíl 15:15 hod.). Na úvodní den je naplánováno šest měřených úseků, stejně tak i na sobotu. Celkem je v harmonogramu obsaženo deset měřených testů, neboť původně byly v pátek naplánovány jen čtyři rychlostní zkoušky.

„Úvodní měřený test Bořetice jsme nakonec museli rozdělit. Posádky absolvují technickou pasáž po úzké lesní komunikaci, kde bude zkouška přerušena a po čtyřistametrovém přejezdu bude pokračovat pasáží k rozhledně na Kraví hoře a následně k diváckým místům u koupaliště v Němčičkách a u hotelu Kraví hora u Bořetic,“ poznamenává ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Právě obě zkoušky v okolí Němčiček (RZ Bořetice, RZ Němčičky) doznaly proti loňskému ročníku nejzásadnějších změn, naopak už léta se nemění formát okruhové zkoušky Starovice. V totožné podobě se pojede test RZ 2/4 Horní Bojanovice – Diváky, RZ 7/10 Nikolčice – Kurdějov byla mírně zkrácena od cíle.

„Rádi bychom fanoušky pozvali hlavně do dvou komentovaných zón. V pátek do obce Diváky (7,14 km) a v sobotu na starovický okruh, do diváckého místa 5, kde bude další divácká zóna s měřením mezičasu průjezdy posádek,“ dodává Kouřil.

Pořadatelé budou klást tradiční důraz na bezpečnost diváků a prosí všechny fanoušky i návštěvníky, aby respektovali traťové pořadatele. Jedině tak mohou napomoci bezproblémovému a zdárnému průběhu 12. ročníku hustopečské rally.

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Hustopečská trať vychází z tradičního formátu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Lukáš Nekvapil se stříbrem z Kopné zbrojí na Vyškov

Rally Český Krumlov (CZE)

V Krumlově Neumann vítězný, Matěna třetí

Rally Český Krumlov (CZE)

Po malých krůčcích

Rally Český Krumlov (CZE)

René Dohnal na vítězné vlně v Peugeot Cupu

Rally Český Krumlov (CZE)

Jan Černý má v plánu se naučit, jak si (ne)zahřívat pneumatiky

Rally Český Krumlov (CZE)

ACA Škoda Autoklub Team v Krumlově stříbrný

reklama
reklama

Doporučujeme

Kopecký, Jan - Dresler, Pavel

Jan Kopecký bude s vozem Škoda Fabia R5 usilovat o hattrick

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Letos bez Příbrami

  2. Jan Černý má v plánu se naučit, jak si (ne)zahřívat pneumatiky

  3. Zlato pro nováčka Kobielu, Cup zasáhla jarní únava

  4. Kopecký při debutu s vozem Škoda Fabia R5 evo zvítězil

  5. René Dohnal na vítězné vlně v Peugeot Cupu

  6. V Krumlově Neumann vítězný, Matěna třetí

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud