Zážitkový program Barum Czech Rally Zlín letos ještě atraktivnější!

Jakub Hofbauer, 26. června 2017, 14:00 Google+

Když pořadatelé Barum Czech Rally Zlín v roce 2014 spouštěli pilotní ročník zážitkového programu pro příznivce rally, bylo otázkou, jak se celý projekt ujme a kolik osloví lidí. Dnes už je jasno. Balíček adrenalinových aktivit se stal nedílnou součástí zlínské rally a postupným cizelováním zraje tak, aby se ideálně trefil do přání jeho účastníků. Nejinak je tomu letos, kdy se výrazné změny dočká hlavní a nejpopulárnější atrakce zážitkového programu, tedy ježdění na sedadle spolujezdce po boku profesionálního pilota rally.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jan Merta

Sdílejte článek

Zážitkový program Barum Czech Rally Zlín nepřímo odstartoval již 25. června, kdy se na trati jedné z rychlostních zkoušek z Napajedel do Halenkovic uskutečnil automobilový slalom. Tohoto závodu se mohli zúčastnit jak licencovaní jezdci, tak široká veřejnost, která se na technické trati může porovnat s časomírou za volantem svého vozu. Hlavní část zážitkového programu ale pochopitelně přijde až koncem srpna při samotné barumce. Během posledního prázdninového víkendu si zájemci budou moci užít zlínskou soutěž opravdu naplno. Soutěž budou moci sledovat například z paluby helikoptéry, kdy se jim naskytne neobvyklý výhled na závodní vozy z výšky a v pohybu. Lety nad rychlostními zkouškami se budou konat v sobotu 26. srpna. Už od pátku 25. srpna a až do neděle 27. srpna pak budou k dispozici zážitkové jízdy v závodním voze s profesionálním jezdcem. „Protože právě tato atrakce každoročně patřila k nejoblíbenějším v celém zážitkovém programu, rozhodli jsme se pro letošní rok o její zásadní vylepšení,“ říká Ing. Jan Regner, člen pořadatelského týmu Barum Czech Rally Zlín. „Zatímco v minulosti se jezdilo hlavně po ploše biskupského letiště a pár přilehlých komunikacích, letos si účastníci užijí trať opravdové rychlostní zkoušky. Zážitkové jízdy jsme totiž přesunuli na známý úsek, který byl v minulosti například součástí RZ Maják. Fanoušci se tak mohou těšit na svižný, ale zároveň technický úsek s několika serpentinami a zajímavým výškovým profilem.“

Vedle nové trati je další výraznou změnou také použitá technika a jezdec, který bude účastníky vozit. Pro letošní rok se totiž podařilo angažovat talentovaného německého pilota Seppa Wieganda, který několik sezon reprezentoval značku Škoda v různých mezinárodních seriálech. „Sepp se barumky aktivně účastnil v letech 2012 až 2015, kdy zde startoval se Škodou Fabia Super 2000, a právě s tímto speciálem, který tak dobře zná, se budou moci zájemci svézt i při letošním zážitkovém programu,“ říká Jan Regner. „Osvědčené Mitsubishi sice bude i nadále k dispozici, ovšem jsem přesvědčený, že jízda v ryzím závodním speciálu, kterým je Fabia Super 2000, bude pro mnohé velkým lákadlem a následně i nezapomenutelným zážitkem. Jsme velice rádi, že Sepp tuto nabídku přijal a pevně věřím, že jízda po jeho boku v závodním voze bude stát za to! Rovněž děkujeme týmu Orsák Rallysport, který pro zážitkový program připraví oba závodní vozy,“ dodává Regner.

Všechny zážitky letošního adrenalinového programu Barum Czech Rally Zlín lze prozkoumat na webu www.rallynaplno.cz, objednání je pak možné na oficiálním e-shopu zlínské soutěže, který se nachází na adrese www.visitrally.cz.

Vytisknout

Diskuze: Zážitkový program Barum Czech Rally Zlín letos ještě atraktivnější!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Traiva RallyCup - září

Traiva v září - galerie Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Minařík Racing ve Vyškově se čtyřmi vozy

Čendova RZetka

V. Čendova RZtka: foto Jan Merta

Rally Jeseníky (CZE)

Seriál sprintrally pokračuje Rally Morava

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Traiva RallyCup - září

Sedmý díl Traiva Rally Cupu – R5 vs. WRC

reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Peugeot Total Rally Cup čeká mladoboleslavská Rally Bohemia

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyškov v galerii Kuby Machálka

  2. Traiva v září - galerie Kuby Machálka

  3. Sedmý díl Traiva Rally Cupu – R5 vs. WRC

  4. Seriál sprintrally pokračuje Rally Morava

  5. Minařík Racing ve Vyškově se čtyřmi vozy

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud