Nejdramatičtější Rally Bohemia za poslední léta vyhrál Kalle Rovanperä

Aleš Holakovský, 14. července 2019, 21:17 Google+

Druhá etapa Rally Bohemia se nesla ve znamení strhujícího souboje jezdců továrního týmu ŠKODA Motorsport. Kalle Rovanperä a Jan Kopecký zajížděli i ve druhé etapě opět téměř identické časy a o výsledku rozhodla až předposlední rychlostní zkouška Radostín, kde Rovanperä nadělil Kopeckému o jedenáct sekund. Značka ŠKODA tímto dvojitým vítězstvím dosáhla na Rally Bohemia již desátého prvenství v řadě za sebou.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia (CZE) | foto: Archiv pořadatele

Sdílejte článek

Hned na první rychlostní zkoušce druhé etapy se přes po první etapě vedoucího Jana Černého přehnal Kalle Rovanperä. Na druhé rychlostní zkoušce jej následoval i Jan Kopecký. Až do předposlední rychlostní zkoušky soutěže se Rovanperovi podařilo na Kopeckého získat pouze dvě sekundy, když svůj ranní náskok pět a půl sekundy navýšil na sedm a půl. Předposlední rychlostní zkouškou byl nejdelší úsek soutěže, téměř 22 kilometrů dlouhá RZ Radostín. Zde při průjezdu špičky startovního pole intenzivně pršelo a Jan Kopecký už zde dle svého vyjádření s Kalle Rovanperou přestal bojovat a soustředil se na udržení prvenství v klasifikaci Mistrovství České republiky v rally, kam Rovanpera neboduje. Vzhledem k tomu nechtěl jít v silném dešti na pneumatikách typu intermedia do nadměrného rizika. Posádka Kalle Rovanpera / Jonne Halttunen tak v souboji dvou továrních vozů Škoda Fabia R5 evo zvítězila před posádkou Jan Kopecký / Pavel Dresler o necelých dvacet sekund a týmu ŠKODA Motosport se podařil vítězný „double“. Na třetím místě dojeli po hezkém a spolehlivém výkonu Jan Černý a Petr Černohorský z Mogul Auto Šídlo Škoda týmu. Čtvrtým místem plně potvrdila roli černých koňů soutěže smíšena rakouská posádka Simon Wagner / Anne Katharina Stein na další Škodě Fabia R5. První čtyři příčky tak na letošní Rally Bohemia patří značce Škoda. 

Velmi úspěšný závod májí za sebou Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou na Volkswagenu Polo R5. Po konstantním výkonu obsadili pátou příčku absolutně a dokonce třetí v Mistrovství ČR. Šestí absolutně dokončili Miroslav Jakeš / Petr Machů na Škodě Fabia R5. Kdo naopak nebude na letošní Rally Bohemia nebude vzpomínat v dobrém, to budou Václav Pech / Petr Uhel. Ti po sérii čtyřech druhých míst v minulých letech skončili letos až sedmí, když Václav Pech v neděli dopoledne poškodil kolo svého Fordu Fiesta R5 a ztratil přes dvě minuty. Osudnou se mu stala náročná RZ Radostín.

img-responsive

Rally Bohemia (CZE) | foto: Archiv pořadatele

Druhá etapa Rally Bohemia od svého začátku prokazovala svoji náročnost a záludnost. V dopolední sekci pro havárii odstoupil do té doby čtvrtý Filip Mareš, když skončil v korytě potoka pod tratí rychlostní zkoušky Chloudov. Ze stejné pozice následně lehce havaroval na RZ Radostín také Jan Dohnal se svým Fordem Focus WRC 06 a ještě předtím na nové RZ Kvítkovice ukončil sloup i účinkování Karla Trojana v soutěži. Částečným smolařem, byť v cíli poměrně spokojeným, byl také domácí Štěpán Vojtěch, kterého z osmé příčky na jedenáctou sesadilo na RZ Radostín nefunkční turbo.    

img-responsive

Rally Bohemia (CZE) | foto: Archiv pořadatele

Na klíčové předposlední RZ Radostín se zdramatizovala i situace v klasifikaci 2WD vozů s jednou poháněnou nápravou. Do té doby jasně vedoucí Petr Semerád / Jiří Hlávka na Opelu Adam R2 zde chybovali a ocitli se na minutu mimo trať, takže o třináct sekund zvítězili Václav Stejskal jun. / Stanislav Viktora jun. na Renaultu Clio R3T.

Ve třídě 3 produkčních vozů zvítězil Martin Šikl s Mitsubishi Lancer Evo IX a atraktivní třídu 4 ovládli Petr Nešetřil / Jiří Černoch na Porsche 997 GT3.

img-responsive

Rally Bohemia (CZE) | foto: Archiv pořadatele

Podrobné výsledky všech částí Rally Bohemia 2019 naleznete na www.rallybohemia.cz. K dispozici je zde také archív internetového Rádia Rally Bohemia s rozhovory s jezdci z průběhu závodu. Zajímavosti k soutěži můžete sledovat také na sociálních sítích. Tradičním generálním partnerem soutěže je automobilka ŠKODA AUTO.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Nejdramatičtější Rally Bohemia za poslední léta vyhrál Kalle Rovanperä

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Konání KOWAX ValMez Rally 2020 není ohroženo

Rally Příbram (CZE)

Příbramská rally v galerii Jakuba Machálka

Valašská Rally (CZE)

Na „Valašku“ je přihlášeno téměř 130 posádek

Hovorka, Jiří

Jiří Hovorka: „Rally byla jasná volba a není cesty zpět.“

Rally Vyškov (CZE)

Přípravy Rally Vyškov vrcholí, pojede se v plánovaném termínu

Mareš, Filip - Bucha, Radovan

Italské nesnáze pánů Mareše a Buchy

reklama

Doporučujeme

Rally Bohemia (CZE)

Ve vedení Rally Bohemia je po 1. etapě překvapivě Jan Černý

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Italské nesnáze pánů Mareše a Buchy

  2. Příbramská rally v galerii Jakuba Machálka

  3. Petr Gargulák: „Vítězství je pro nás velká vzpruha.“

  4. Na „Valašku“ je přihlášeno téměř 130 posádek

  5. Závodní premiéra Peugeotu 208 Rally 4 zajistila příbramské stříbro

  6. Šance na vítězství pohasla krátce před cílem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud