Pechovo Ford Barumku nevydržel

RallyZone.cz, 21. srpna 2019, 16:29 Google+

Letošní Barum Rallye patřila pro posádky k těm hodně náročným a těžkým soutěžím. A to hlavně výběrem některých velmi obtížných rychlostních zkoušek.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Barumka začala ve vysokém tempu, posádky spolu bojovaly o desetiny sekundy napříč celou startovní listinou k radosti obrovskému množství fanoušků, kteří se měli na co dívat. Pro posádku EuroOil-invelt teamu Pecha s Uhlem byla konkurence na špičce absolutního pořadí ve vysokém počtu a na velké jezdecké úrovni. „Jelo se opravdu rychle a množství odstoupených posádek to jen dokazovalo. My cítili, že jedem na hranici našich možností i našeho Fordu a měli z jízdy dobrý pocit. A to i přesto, že jsem před cílem čtvrté rychlostky zavadil pravým zadním kolem o obrubník a ohnul rameno. Naštěstí jsme to s Petrem zvládli za cílem opravit a další zkoušku mohli jet zase v plném tempu,“ popisuje Pech. Ten měl s Petrem Uhlem Barumku rozjetou velice dobře. Do osudné 11 RZ se posádka EuroOil-invelt teamu držela v silné mezinárodní konkurenci ve skupince bojující o druhou příčku.  „I přes veškerou snahu teamu při přípravě auta, kdy většina exponovaných dílů byla vyměněna za nové, nám praskla levá přední poloosa. Rychlostky byly hodně rozbité a možná někde při brždění dostala větší ránu, než snese, protože jinak měla vydržet ještě minimálně 700 ostrých km. Nemělo cenu dál pokračovat jen s pohonem zadních kol, do servisu bylo daleko a škody na voze a ztráta by byla nedostižná,“ vysvětluje důvod odstoupení Pech.

Přesto se jim podařilo posunout se v celkovém hodnocení šampionátu na třetí místo absolutní klasifikace. Díky dokončené první etapě a zisku 15-ti bodů přeskočili posádku Černý - Černohorský, kteří museli odstoupit pro technickou závadu již v první etapě. Byla to Barumka, na kterou se bude dlouho vzpomínat v dobrém i špatném.

Pecha s Uhlem čeká v letošním roce ještě Setkání mistrů v Sosnové a tradiční Pražský Rallysprint, kde si budou chtít vyzkoušet možnou novou techniku pro příští rok.

www.VaclavPech.cz 

     

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Pechovo Ford Barumku nevydržel

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Pokorná, Sandra - Těšínský, Petr

Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

Valašská Rally (CZE)

Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Rally dětem

Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

Čendova RZetka

IV. Čendova RZtka: foto Honzy Merty

Autokros Přerov (CZE)

ME v autokrosu v Přerově

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

„Vlčák“ hlásí CAJK a GAS

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP VYHRÁL DOHNAL SE ŠVECEM

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

  2. Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud