Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

RallyZone.cz, 13. září 2019, 08:28 Google+

Rally dětem bude v Třinci na motokárovém Mistrovství ČR a Poháru AČR

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally dětem

Rally dětem | foto: Archiv pořadatele

Sdílejte článek

Projekt Rally dětem pod patronací Vančík Motorsport a s podporou MOL Česká republika nabízí dětem pohled za oponu rallyového sportu. Letošní mistrovství ČR v rally přišlo o poslední podnik, proto jsme se rozhodli navštívit závěrečný motokárový podnik sezony, který se koná ve dnech 13. až 15. září na krásné motokárové dráze Steel Ring v Třinci (49°41'28.7"N 18°40'03.4"E).

Motokárové závody jsou dnes vyspělým sportovním odvětvím pro děti i dospělé. Připravili jsme proto poněkud pozměněný formát, tentokrát nejen pro děti a nejen pro účastníky Mistrovství ČR motokár.

Kromě obvyklého povídání o tom jak rally probíhá, bezpečnosti při závodech, přípravě vozů a činnosti jednotlivých členů teamu představíme zájemcům i dvě rally auta, které si budou moci podrobně prohlédnout. Prvním z nich je Opel Adam, se kterým zvítězil Dominik Stříteský v letošním ročníku XTG ADAM CUP. Druhým vozem bude Škoda Fabia R5, vůz se kterým jezdí mistr světa WRC2 2018 a mnohonásobný mistr ČR Jan Kopecký. Obě auta představují jakési protipóly v rally. Opel je velmi vhodným vstupním nářadím pro rallyové začátky, ostatně i Dominika dovezl hned v jeho první sezóně po přestupu z motokár do rally na nejvyšší příčku. A Škoda Fabia R5 je vrcholným sportovním náčiním, které dominuje nejen mistrovství světa WRC2, ale i celé řadě oblastních a národních šampionátů. Obě auta si budou moci návštěvníci podrobně prohlédnout a dostane se jim i odborných informací od členů teamu Vančík Motorsport.

img-responsive

Rally dětem | foto: Archiv pořadatele

Přibližně 50minutová povídání o rally pak budou probíhat ve stanu Rally dětem, který najdete v areálu Steel Ringu. Začátky budou v sobotu 14. září v 9:00; 11;30 a 17:30 hod., ale pro prohlídku a informace o vystavených rally autech budeme k dispozici i mezi těmito časy po celý den až do 18:30. Jako průvodci budou se budou střídat Kateřina Trojanová, bývalá rally jezdkyně, Jaroslav Vančík, rovněž bývalý rally jezdec a současný úspěšný motorář, Tomáš Kolečkář, hlavní technik teamu Vančík Motorsport a Pavel Štěpánů, logistik a mechanik Vančík Motorsport.  

Zveme všechny příznivce motoristického sportu k návštěvě Steel Ringu i našeho stánku a doufáme, že se všem účastníkům bude líbit.

Jiří Šteg

 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Karel Voltner na prahu své deváté sezony

Traiva RallyCup Kopřivnice - prosinec

Kdo byl připraven, nebyl zaskočen… aneb sezóna za námi

Rally Jeseníky (CZE)

Petr Lukašík přesedá do Fordu Fiesta R2T19

Rally Kopná (CZE)

Tituly pro jezdce HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY

Rally Kopná (CZE)

Jakub Kunst: „Rally je pro mne plněním dětského snu.“

Rally Kopná (CZE)

David Tomek: „Kit srdcovka, R3 zlomové auto, S2000 ryzí speciál, R5 neskutečná raketa.“

reklama

Doporučujeme

Čendova RZetka

IV. Čendova RZtka: foto Honzy Merty

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud