KOWAX Rally ve spojení s fulneckou akcí Trabant Retro

Tomáš Plachý, 14. července 2020, 19:55 Google+

Rychlostní zkouška Fulnek, startující v historickém jádru města, nebude jediným spojením KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu s tímto místem. Pořadatelský tým Valašky se domluvil na vzájemné propagaci a propojení soutěže s místní akcí Trabant Retro Rally. Jejím centrem bude ve dnech 7. – 9. srpna 2020 restaurace „Na Stovce“ ve Fulneku.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Archiv

Sdílejte článek

Nadále velmi atraktivní vozy Trabant se začnou sjíždět do Fulneku v pátek 7. srpna. Oficiálně Trabant Retro Rally odstartuje výstavou vybraných modelů na náměstí Komenského ve Fulneku (13 – 15 hod.). Páteční program bude pokračovat od 15:30 „Spanilou jízdou Trabant Rally“ po okolních obcích.
„Na účastníky čeká asi třicetikilometrový okruh. Odstartujeme na náměstí ve Fulneku, pojedeme přes Děrné, Kostelec, Kujavy, Hladké Životice, Stachovice zpět do Fulneku, odtud zamíříme na Jerlochovice, Vlkovice, Vítovku, Odry, s cílem v restauraci Na Stovce ve Fulneku. Této vyjížďky se může zúčastnit kdokoli, kdo vlastní kultovní vůz značky Trabant. Pokud by měl někdo tedy zájem, klidně nás kontaktujte,“ pozývá k účasti organizátor Trabant Retro Rally Antonín Zbožek.

Páteční den pak zakončí kulturní program v restauraci „Na Stovce“ ve Fulneku, s vystoupením hudební skupiny Vítek, a s Gastro Trabant Rally Menu.

Sobota 8. srpna pak KOWAX ValMez Rally, KOWAX Rallysprint a Trabant Retro Rally ještě více propojí. Krátce před osmou hodinou (7:57 hod.) odstartuje do RZ Fulnek první soutěžní vůz. Mezitím od 10 hodin majitelé Trabantů podruhé absolvují po shodné trase „Spanilou jízdu Trabant Rally“, na kterou bude navazovat propagační jízda po trati RZ Fulnek (od 12:15 hod.). Na trati se odhadem objeví padesátka Trabantů nejrůznějších specifikací a úprav, na kterou naváže druhý průjezd RZ Fulnek (13:23 hod.). Po průjezdu rychlostní zkouškou budou Trabanty dále k vidění v restauraci „Na Stovce“ ve Fulneku, kde Trabant Retro Rally zakončí od 21:30 hod. Trabant Retro letní kino, které uvede českou komedii.

S průběhem této akce bude úzce spojena i účast týmů Besip a ÚAMK na náměstí ve Fulneku. K dispozici bude během dne celá řada atrakcí, soutěží, včetně zkušebních trenažérů ÚAMK. Třeba ten, při kterém si člověk může vyzkoušet náraz vozu v rychlosti 40 km/h.

„Nabídku spolupráce na propojení obou akcí jsme uvítali. Pro soutěžácké fanoušky byl Trabant vždy vděčným a populárním závoďákem. Tady sice půjde o sériové modely, ale často s řadou úprav a ve špičkovém stavu. Určitě se bude na co dívat,“ těší se na unikátní akci šéf organizačního týmu KOWAX ValMez Rally Jaromír Tomaštík.

Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

KOWAX ValMez Rally + Sprintrally 2020, tiskový servis
Tomáš Plachý

Vytisknout

Diskuze: KOWAX Rally ve spojení s fulneckou akcí Trabant Retro

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Ondřej Palacký: „Lákalo by mne svezení ve voze kategorie R2.“

Frána, Lukáš - Odvárka, Pavel

Lukáš Frána „Stále mám na čem pracovat.“

Rally Morava (CZE)

Ondřej Bisaha slaví obhajobu triumfu FIA European Rally Trophy

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Erik Cais – sezona 2020

Rally Morava (CZE)

Michal Horák: „R5 byla a je pro mne obrovskou výzvou"

Vlček, Martin - Jugasová, Karolína

Předběžný kalendář disciplíny rally pro rok 2021

reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Lukáš Frána v Mladé Boleslavi stříbrný

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud