Basso vyhrál první díl evropského šampionátu

iM2, 22. dubna 2009, 14:43 Google+

Giandomenico Basso vyhrál s privátním vozem Fiat Grande Punto S2000 první díl šampionátu Mistrovství Evropy v rally. Byla jím italská Rally Mille Miglia.

Basso, Giandomenico - Dotta, Mitia

Nestálé povětrnostní podmínky udělaly z letošního ročníku Rally Mille Miglia opravdovou loterii. Optimální volba pneumatik na těžkých tratích byla téměř nemožná. Vítězem se nakonec stal Ital Giandomenico Basso, který v nedělní části soutěže porazil v přímém souboji o první místo Travagliu.

Už od pátečního večera se v čele soutěže usadil Travalia, který si poprvé vyzkoušel svůj nový Peugeot 207 S2000. Basso však ztrácel pouhou 1,8s. V sobotu však pravidelný účastník šampionátu IRC Basso udeřil a dostal se před krajana Renata Travaliu. Giandomenico se letos přihlásil i do Mistrovství Evropy. Díky bojkotu továrních týmu, které se rozhodli nenastoupit do prvního dílu italského mistrovství Rally Mille Miglia, musel vzít za vděk Puntem soukromé stáje Team D'Ambra.

V průběhu etapy si Basso vypracoval dokonce až minutový náskok, ale na konci etapy zvolnil. Jako třetí soutěž dokončil Tobia Cavallini, který zaznamenal jeden nejrychlejší čas na trati RZ. Nejlepším cizincem startujícím v Itálii byl Michał Sołowow z Polska. Ten soutěž dokončil sice až jako osmí, ale v ME mu patří třetí příčka před značkovými kolegy Lucou Bettim a Corradem Fontanou.