Rally Canarias (IRC): Hanninen vítězí,Kopecký druhý

RallyZone.cz, 15. dubna 2011, 23:58 Google+

fotogalerie: Druhý podnik seriálu IRC vyhrál Fin Juho Hanninen se Škodou Fabia S2000. Těsne za ním dojel Kopecký. Stupně vítězů doplnil Neuville s Peugeotem.

Kopecký, Jan - Starý, Petr

Výsledky po druhé etapě - cíl soutěže:

Fotogalerie ze závodu ZDE

Jedna z nejvyrovnanějších soutěží v historii seriálu IRC se odehrála na Kanárských ostrovech. V průběhu celé soutěže neodstoupil nikdo ze špičky, ani nebyla udělena žádná penalizace, která by ovlivnila konečné výsledky.

To vše ještě umocnil obrovsky vyrovnaný průběh soutěže. O vítězství se od začátku přetahovala čtveřice jezdců Hanninen, Loix, Kopecký (všichni Škoda Fabia S2000) a belgičan Thierry Neuville (Peugeot 207 S2000). Nedaleko této čtyřky pak byla další skupina skvělých jezdců. Ta čekala na jakékoliv zaváhání první čtyřky. V této skupině byli Wilks, Mikkelsen, nebo Bouffier. A do třetice další vyrovnaná skupina - jezdi, kteří se prali o místo v první desítce - Gardemeister, Basso, nebo Magalhaes.

Po včerejší etapě se zdálo, že nejrychlejším mužem na Kanárech bude Jan Kopecký. Po první etapě sice vedl, ale za zády měl dravého Neuvilla a stájové kolegy Hanninena a Loixe.

V druhé etapě začal topit pod kotlem loňský mistr IRC Hanninen. Zdnešních čtyř zkoušek tři vyhrál a jednou dojel druhý. To ho v cíli soutěže pasovalo na celkového vítěze rally. Za ním pak dojel Jan Kopecký se ztrátou pouhých 1,5 vteřiny. Třetí místo vybojoval Neuville, před dalším belgičanem Loixem.

Skvěle se prezentoval na Kanárských ostrovech ital Basso. Ten při své první soutěži s vozem Proton Satria Neo S2000 zajížděl časy hned za špičkou na Peugeotech a Škodovkách a v cíli si připsal slušné deváté místo. Naopak mírným zklamáním je "až" desátá příčka Tonniho Gardemeistra, od kterého se čekal víc.

Výsledky po první etapě:

Rally Islas Canarias je druhým podnikem letošního šampionátu IRC. Mezi přihlášenými nechyběl nikdo z letošních kandidátů na titul v IRC. Oproti původním plánům se na startu objevil i loňský šampion této serie Juho Haninen. V souboji značek Škoda a Peugeot zatím dominují Škodovky.

Dnešní etapa se skládala z osmi rychlostních zkoušek. Z toho především poslední dvě se měly jet za tmy. Poslední zkouška (RZ8) však byla nakonec zrušena, kvůli velkému množství diváků podél trati.

Celkově se dnešní etapa nesla ve znamení tuhých bojů, o čemž svědčí i minimální rozestupy mezi soupeři.