Loix jasným vítězem Ypres Rally, drama na poslední RZ

Ondřej Krajča, 30. června 2013, 11:18 Google+

Po závěrečných šesti večerních rychlostních zkouškách se stal již poosmé vítězem Ypres Rally domácí Freddy Loix.

Loix, Freddy - Miclotte, Fréderic

Po 14 rychlostních zkouškách zbývalo do cíle celé Ypres Rally ještě šest měřených úseků, které byly vyplněné jednou servisní zastávkou. Následující čtyři rychlostní zkoušky před servisní zastávkou nic na pořadí na čele nezměnily. Tlak Breena na Bouffiera byl stále velký, ale mladý Ir se dopustil několika jezdeckých chyb a naopak Bouffier si připsal celkem tři nejrychlejší časy a jeho náskok na Breena byl půlminutový. Freddy Loix si stále s přehledem jel pro vítězství. Boj probíhal o čtvrté místo mezi domácími jezdci Lefeverem a Vannestem. Před posledními dvěma zkouškami měl šest vteřin k dobru Vanneste. První desítku uzavírali Tonda Tlusťák s Janem Škaloudem.

Poslední dvě rychlostní zkoušky přinesly velké drama. Především poslední test soutěže byl velkou pohromou pro několik jezdců z první desítky. Nejprvě totálně shořela Fiesta S2000 Mikka Pajunena a následně totálně shořela 207 S2000 domácího Vannesteho, jenž držel čtvrté místo. Aby toho nebylo málo, tak do příkopu spadl i Craig Breen. Nakonec byla poslední rychlostní zkouška anulována a z osmého vítězsví na Ypres se raduje Freddy Loix. Druhé místo patří po zásluze Bryanu Bouffierovi a třetí Craigu Breenovi. Naši Antonín Tlusťák s Janem Škaloudem obsadili deváté místo.