Solberga zastavila technika: "Ježdění v rally mě moc bavilo"

iM2, 3. listopadu 2014, 22:15 Google+

Rallye du Condroz se stala návratem Pettera Solberga do vozu WRC. Nor se ihned po startu soutěže ujal vedení, ze kterého však musel pro technické problémy odstoupit.

Solberg, Petter

Solberg, Petter | foto: Subaru WRT

Petter Solberg bojoval s hned několika technickými problémy svého Citroënu C4 WRC. Krátce před koncem první etapy musel bývalý mistr světa z roku 2003 ze soutěže definitivně odstoupit. Za problémem stála hydraulika. Jinak však od prvních metrů soutěže udával tempo.

"Nechtěl jsem vzdát, byl jsem zde proto, abych vyhrál. Poté, co pořadatelé vyřešili problémy s časomírou, jsme byli na čele s pohodlným vedením. S technickými problémy se člověk vždy těžko srovnává. Moc mě ježdění s rally autem bavilo. Teď jsem tudíž opravdu zklamaný," řká Nor.

My jen dodejme, že Solberg měl v době odstoupení náskok zhruba půl minuty. Na sedadle navigátora seděl, stejně jako za starých časů, Phil Mills. V soutěži jel také Kris Meeke - tovární jezdec dostal do rukou Citroën DS3 R5 a do cíle dojel druhý.

Diskuze: Solberga zastavila technika: "Ježdění v rally mě moc bavilo"