Junioři Peugeotu Sport se zaměří na ERC 2017

Radka Matthey, 17. února 2017, 19:00 Google+

Od 208 Rally Cupu k úspěchu v PEUGEOT RALLY ACADEMY je to jen krůček… Souběžně se seriálem značkového poháru v roce 2017, v němž se ve Francii předvede PEUGEOT 208 R2, se Peugeot Sport do letošních soutěží zapojí také návratem do FIA Mistrovství Evropy v rallye (ERC), kde bude jezdit PEUGEOT 208T16. Mezi těmito dvěma přitažlivými programy je přirozená vazba, neboť Peugeot Sport prosazuje svůj přístup kontinuity v přípravě nadějných mladých jezdců pro tento sport.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

• Od doby, kdy Peugeot Sport před 35 lety zorganizoval úplně první značkový šampionát, značka umožnila nastartovat mezinárodní kariéru řadě talentovaných mladých jezdců, mezi které patří Gilles PANIZZI (v roce 1993), Sébastien OGIER (2007) a Kevin ABBRING (2013).

• V tomto roce Peugeot Sport pořádá už pátý ročník poháru 208 Rally Cup, jenž má v kalendáři sedm podniků (štěrkových i asfaltových) francouzského mistrovství v rallye FFSA. Kromě cen, které získají nejlepší jezdci sezóny, celkový vítěz získá nabídku místa továrního jezdce v PEUGEOT RALLY ACADEMY v následujícím ročníku ERC.

• Souběžně s tím se vítěz 208 Rally Cupu v roce 2016 Pepe LOPEZ objeví v letošním ERC v barvách PEUGEOT RALLY ACADEMY po boku vítěze 208 Rally Cupu z roku 2015, Josého Antonia SUAREZE, který bude chtít zhodnotit své schopnosti, které v roce 2016 ukázal na úrovni WRC2. Oba Španělé budou řídit PEUGEOT 208T16 v nové sérii U28 pro mladé jezdce s vozy s pohonem všech kol, kterou vytvořil EUROSPORT jako součást evropského mistrovství v rallye pro rok 2017.

 

Pohár 208 Rally Cup: odrazový můstek pro mladé jezdce

„V kalendáři 208 Rally Cupu pro rok 2017 jsou tři soutěže na asfaltu a čtyři na štěrku. Pro mladé jezdce je tudíž ideální snažit se vybrousit své zkušenosti ve vzrušujícím vysoce konkurenčním prostředí, pokud se ve své kariéře chtějí dostat dál,“ poznamenává ředitel Peugeot Sport pro mistrovství jedné značky, Laurent GUYOT. „Jsme nadšení rostoucí oblibou 208 Rally Cupu. Do tohoto seriálu se v roce 2016 registrovalo 49 jezdců, z nichž polovina nebyli Francouzi. Jsem přesvědčen, že kromě mimořádně vysoké úrovně 208 Rally Cupu lze tento úspěch přičíst zejména kvalitě programu PEUGEOT RALLY ACADEMY, jenž je velkou odměnou pro konečného vítěze v následujícím roce.“

Ve snaze učinit proces přípravy ještě komplexnější, Peugeot Sport s podporou EUROSPORTU zavedl pro rok 2017 jako novinku Junior Experience. Jezdec, který bude ve vedení hodnocení Juniorů v polovině 208 Rally Cupu, získá možnost zúčastnit se tří individuálních výukových lekcí ve třech podnicích Mistrovství Evropy v rallye 2017. Programu, jenž bude těžit z informací zavedených jezdců, bude zahrnovat oblasti od seznámení se s tratí a zapisování poznámek až po čtení itineráře a znalosti pneumatik.

PEUGEOT RALLY ACADEMY se v roce 2017 zaměří na Mistrovství Evropy v rallye (ERC)

„Nesmírně nás těší naše spojení s EUROSPORTem a s potěšením potvrzuji, že program PEUGEOT RALLY ACADEMY se pro rok 2017 zaměří na ERC,“ říká ředitel Peugeot Sport Bruno FAMIN. „Budeme připravovat vozy pro dva obzvláště slibné Španěly, konkrétně Josého SUAREZE (26) a Pepeho LOPEZE (21). Naším cílem je poskytnout jim příležitost získat zkušenosti a vyladit svůj profesionální přístup aniž budou pod tlakem působení na vysoké úrovni. Oba budou řídit vozy PEUGEOT 208T16, což je vlajková loď naší modelové řady pro rallye, takže to pro nás bude dobrá příležitost předvést spolehlivost a konkurenceschopnost tohoto vozu ve specifikaci pro rok 2017.“

 

208 Rally Cup – program pro rok 2017

• 31. března - 2. dubna: Terre des Causses (štěrk)

• 20. - 22. dubna: Lyon-Charbonnières Rhône (asfalt)

• 2. - 4. června: Terre du Diois (štěrk)

• 7. - 9. července: Rouergue (asfalt)

• 25. - 27. srpna: Terre de Lozère (štěrk)

• 6. - 8. října: Terre des Cardabelles (štěrk)

• 24. - 26. listopadu: Var (asfalt)

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Junioři Peugeotu Sport se zaměří na ERC 2017

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Rally: foto Milana Procházky

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Mise splněna - Jelínek s Ingrem zdárně pokořili Barumku

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

„Krtek“ míří po úspěšné sezóně do Francie s titulem juniorského mistra

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná premiéra Ondřeje Bisahy a Hyundai Lenner Sport na Barum rally

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

S kolem navíc bylo po výsledku

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

reklama

Doporučujeme

Rally Ice Tour

Přijďte zítra společně s jezdci rally do Zlína podpořit dobrou věc

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Barum Rally: galerie Honzy Duška

  2. „Krtek“ míří po úspěšné sezóně do Francie s titulem juniorského mistra

  3. Rentor racing na Barumce v cíli s dvěma vozy

  4. BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

  5. Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

  6. Mise splněna - Jelínek s Ingrem zdárně pokořili Barumku

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud