Loeb testoval C3 WRC na asfaltu + video; návratu je otevřen

-haj, 25. září 2017, 22:15 Google+

Asi měsíc po úvodním asfaltovém testu zorganizovaném na severo-východě Francie se Sébastein Loeb vrátil za volant Citroënu C3 WRC. Tentokrát se ale svezl na šotolině.

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 26.09. 19:22) Napište svůj názor
Citroën C3 WRC je podle Loeba jen trošku choulostivý v rychlých zatáčkách, kde je malá přilnavost

Citroën C3 WRC je podle Loeba jen trošku choulostivý v rychlých zatáčkách, kde je malá přilnavost | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Sébastiena Loeba neustále doprovází věrný spolujezdec, Daniel Elena. Nejinak tomu bylo i teď, kdy se devítinásobný mistr světa vrátil k jednodennímu testu s Citroën Racing týmem. Tentokrát se jezdilo v Katalánsku na šotolině. Jak bylo řečeno již po úvodním testu, tento test byl pro Loeba zorganizován s tím, aby vyzkoušel speciál C3 WRC na šotolině a podal týmu svůj názor na chování vozu. 

V různých kuloárech se začalo šuškat, že francouzský tým zvažuje najmutí Loeba pro alespoň částečné angažmá pro rok 2018. Hlavní důvod testu je ale alespoň pro tuto chvíli docela odlišný. "Cílem testu bylo pouze vyzkoušet auto. Pro mě to byla dobrá příležitost, jak poznat nové WRC. Citroënu to umožnilo dostat mě zpět za volant, když si jsou moc dobře vědomi mých zkušeností v rally. Momentálně nemáme žádný plán ohledně budoucnosti," říká Sébastien Loeb

Test na šotolině proběhl 6 týdnů po testu na asfaltu. Francouz by mohl příští rok odjet jednu nebo dvě soutěže. Záležet ale bude na Peugeotu a jeho programu v rallycrossu: "Počkám a uvidím, jestli Peugeot bude pokračovat v rallycrossu. Pokud ano, tak to bude můj hlavní program pro příští rok. Pokud by se vedle toho dalo zvládnout jet s C3 WRC na jedné nebo dvou soutěžích, pak bych nad tím uvažoval jako nad možností. Aktuálně ale není nic rozhodnuté," říká devitinásobný mistr světa.

Loeb si během testu vyzkoušel několik nastavení zavěšení a také různá nastavení diferenciálu. "Už dlouho jsem nejel s rally vozem na šotolině. Proto jsem byl moc rád za to, že jsem mohl testovat tento vůz. Mohl jsem využít svých zkušeností a pomoci Citroënu ve zlepšení C3 WRC. Zároveň jsem se za volantem bavil. 

Nevěděl jsem, co mě bude čekat. Ale auto nebylo těžké na ovládání. Pocity mám převážně dobré. Občas je auto trošku choulostivé v rychlých zatáčkách, kde je malá přilnavost. Je to trošku jako na asfaltu. Auto je hodně výkonné, jsem rád za tento test."

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Loeb testoval C3 WRC na asfaltu + video; návratu je otevřen

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 26.09.2017 19:22 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Setkání mistrů

Podzim v Sosnové patří Setkání mistrů

Rally Kroměříž (CZE)

Galerie Milana Procházky

Valašská Rally (CZE)

Tomáš Vyvlečka: „Láká mne svezení ve čtyřkolce“

Pokorná, Sandra - Těšínský, Petr

Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

Valašská Rally (CZE)

Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Rally dětem

Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

reklama

Doporučujeme

Rally di Roma Capitale (ITA)

Romae Filip Mareš: Acta, non verba

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

  2. Tomáš Vyvlečka: „Láká mne svezení ve čtyřkolce“

  3. Galerie Milana Procházky

  4. Podzim v Sosnové patří Setkání mistrů

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud