Šéf týmu Citroën, Yves Matton, řekl před Rally Australia svým svěřencům, Craigu Breenovi a Stéphanu Lefebvrovi, že chce, aby v Austrálii zajížděli rychlejší časy a více riskovali.

Počet komentářů:  5 komentářů (Poslední 16.11. 21:24) Napište svůj názor
Breen a Léfebre by měli v Austrálii dle Mattona přidat

Breen a Léfebre by měli v Austrálii dle Mattona přidat | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Craig Breen většinu roku táhl po dobové stránce tým Citroën. Aktuálně je v pořadí jezdců devátý, pouhou jednu pozici za jedničkou týmu Krisem Meekem (ztrácí na něj 6 bodů). Ir body posbíral především díky šesti pátým místům. Stéphane Lefebvre odstartoval do sedmi soutěží a nejlépe dojel v Polsku, kde byl pátý.

"Od juniorských jezdců bych chtěl vidět vyšší rychlost a také možná trošku více riskování na této [australské] rally. Myslím, že tímto způsobem jsme schopni zakončit pozitivně sezonu," říká Yves Matton své pokyny pro soutěž v Austrálii pro 'Autosport'.

img-responsive

Mladíci Citroënu letos zatím žádný TOP výsledek nevyjeli | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Lefebvre má s Austrálii zkušenosti, když byl v roce 2015 na poslední chvíli povolán jako náhradník za zraněného Madse Ostberga (havaroval v seznamovacích jízdách). Lefebvre tehdy dojel do cíle na 13. místě. Craig Breen v Austrálii ještě nejel.

Meeke zazářil při svém debutu na této soutěži, když v roce 2013 vyhrál kvalifikaci. Tehdy navíc šlo o jeho teprve druhou soutěž v továrním týmu Citroën. V letech 2014 a 2015 vždy po nějakou dobu rally vedl. "Myslím, že pro Krise je možné zde něco předvést. Víme, že je tam vždy rychlý a vždy byl schopen najít rychlost na tomto druhu cest. Bude mít dobrou startovní pozici během prvního dne, takže uvidíme," zakončil Matton.