K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Citroën potvrzuje Lefebvra i Breena jako týmové kolegy pro Meekea

iM2, 5. října 2016, 20:31 Google+

Craig Breen a Stéphane Lefebvre se přidají ke Krisi Meekeovi a příští rok budou společně hájit barvy továrního týmu Citroën, který se po roční pauze vrací s plným nasazení do World Rally Championship.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 07.10. 09:58) Napište svůj názor
Citroën oznámil, kdo bude vedle Krise Meekea pilotovat C3 WRC v příští sezoně

Citroën oznámil, kdo bude vedle Krise Meekea pilotovat C3 WRC v příští sezoně | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Sdílejte článek

To, že je oznámení jezdecké sestavy Citroënu na spadnutí se už nějakou dobu vědělo (více zde). Oba jezdi byli součástí polotovárního programu týmu Citroën v tomto roce, kdy byli pod drobnohledem šéfa týmu, Yvese Mattona. Ten si je chtěl především otestovat pro příští sezonu. Jak vidno, v testech se jezdci osvědčili. Jedničkou týmu bude Kris Meeke, který pojede všechny závody. Breen a Lefebvre budou alternovat ve druhém autě do té doby, než bude postaven třetí soutěžní speciál C3 WRC.

To bude pravděpodobně až na Rally Portugal v květnu. Na lednovou Rally Monte Carlo to tým nestihne skoro určitě, do Švédska zřejmě také ne a do Jižní Ameriky by vůz zřejmě nestihl dopravit (respektive stihl, ale je tu otázka nákladů). Na druhou stranu se příští rok mezi Mexikem a Argentinou pojede ještě ve Francii... Každopádně ve čtvrtém autě se na vybraných soutěžích představí sponzor týmu, šejk Khalid Al-Qassimi. 

Craig Breen britskému Autosportu ke své nové smlouvě řekl: "Dělali jsme na tom několik týdnů, ale konečné potvrzení jsem dostal minulý víkend na Korsice. Upřímně, na tento kus papíru v mé ruce se nemohu vynadívat. Nevím, jak jsem usnul v sobotu v noci, kdy mi to bylo oznámeno. To je vše, o čem jsem snil."

img-responsive

Posádka Craig Breen / Scott Martin na Rally Poland | foto: HaJ, RallyZone.cz

Breen si také vzpomněl na svého někdejšího spolujezdce, Garetha Robertse [Jaffa], který zahynul při společné nehodě v roce 2012: "To je to, na čem jsme Jaffa a já tak tvrdě pracovali. Vím, že bude vedle mě. Stále je to docela zdrcující, je to speciální den."

Šéf Citroënu, Yves Matton, připustil, že tým měl pro příští rok několik možností, ale nakonec jej nejvíce zaujala možnost angažovat Breena a Lefebvra. "Ohledně volby našich posádek pro budoucnost jsme měli několik scénářů. Díky tomu, že jsme vedle Krise vybrali dvě mladé posádky, tak si nemyslím, že bychom mohli být nařčeni z toho, že jsme si zvolili jednoduchou cestu. Ale toto originální řešení odpovídá smýšlení Citroënu. 

Když jsme je viděli, jak v této sezoně jezdili pro Abu Dhabi Total WRT, tak věříme v potenciál Craiga Breena a Stéphana Lefebvra. Mají přirozený talent, motivaci a pracovní morálku na to, aby vyhrávali rally. Také bych řekl, že jsme hrdí na to, že jsme dostali tyto mladé jezdce - kteří byli s PSA Group několik let - na vrcholnou úroveň sportu. Na začátku sezony nebudeme mít jinou možnost, než je posadit za volant druhého Citroënu C3 WRC. Ale jakmile to jen bude možné, tak naše tři posádky budou startovat každá sama," zakončil Matton. 

img-responsive

Na stejném místě v Polsku Stéphane Lefebvre s Gabinem Moreauem | foto: HaJ, RallyZone.cz

Jen připomeňme, že Kris Meeke má s týmem tříletou smlouvu od konce minulé sezony. Kontrakty Breena a Lefebvra jsou uzavřeny do konce roku 2018. Na konci sezony 2018 tak Citroën teoreticky může zůstat bez jezdců. Meeke, Breen a Al-Qassimi pojedou s DS 3 WRC týmu PH Sport na nadcházející Rally Španělsko. Lefebvre by se měl poprvé od svého zranění v Německu vrátit do soutěže ve Walesu, kde pojede místo Al-Quassimiho. Všichni tři jezdci se také nadále podílejí na vývoji nového Citroënu C3 WRC.

Sestavy jednotlivých továrních týmů na rok 2017:
Volkswagen: Sébastien Ogier, Andreas Mikkelsen a Jari-Matti Latvala
Hyundai: Thierry Neuville, Hayden Paddon a Dani Sordo
Citroën: Kris Meeke, Craig Breen a Stéphane Lefebvre
M-Sport: Eric Camilli, ???, (??? - Wilson v jednom z rozhovorů řekl, že pokud bude muset nasadit třetí auto, tak jedině platícího jezdce)
Toyota: zřejmě Juho Hanninen a Esapekka Lappi

Google+ Vytisknout

Diskuze: Citroën potvrzuje Lefebvra i Breena jako týmové kolegy pro Meekea

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 07.10.2016 09:58 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Sardinia (ITA)

Wilson: Ogier boj o letošní titul ještě zdaleka neodepsal

M-Sport ve spolupráci s Fordem připravil novou aerodynamiku v zadní části pro Fiestu WRC

M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

Rally Bohemia (CZE)

Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

Rally Bohemia (CZE)

KIT Racing vyšel na Bohemce na prázdno

Rally Bohemia (CZE)

Životní výsledek Sandry Pokorné na Rally Bohemia

Rally Bohemia (CZE)

Bohemka ve fotogalerii Honzy Duška

reklama
reklama

Doporučujeme

Thierry Neuville oznámil, že zůstává u Hyundai

Neuville zůstává u Hyundai, podepsal na dva roky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Wilson: Ogier boj o letošní titul ještě zdaleka neodepsal

  2. Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud