FIAT RUFA: Úspech na Kopnej

iM2, 21. července 2008, 07:56 Google+

Slovenský tím FIAT RUFA Rally Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000 obsadil na Impromat Rallysprint Kopná tretiu priečku.

Grzyb, Grzegorz - Mazur, Przemyslav

Grzyb, Grzegorz - Mazur, Przemyslav | foto: Tempus media | Adrian Forrai

Impromat Rallysprint Kopná bol do programu slovenského tímu zaradený na poslednú chvíľu po zrušení Rally Bojnice, ako príprava pred blížiacou sa  Barum Rally a Aquacity Rally Tatry. Na štarte sa zišlo päť vozidiel kategórie S2000, v ich kokpitoch veľmi kvalitný jazdci, čiže bolo sa s čím porovnávať. Azda veľká miera motivácie, či nedočkavosti spôsobila chybu hneď v prvej rýchlostnej skúške, keď po prejazde jedného z horizontov sa Grzegorzovi podarilo v plnej rýchlosti auto dostať mimo trať. Nasledovala strata 35 sekúnd a okamžitý pád na 30 miesto v celkovom poradí. V ostatných rýchlostkách už Grzyb s Mazurom stabilným výkonom dokazovali, že patria ku absolútnej špičke. Druhými a tretími miestami v jednotlivých skúškach sa postupne prepracovali až na tretie miesto v absolútnom poradí. V cieli dokonca mali na dosah druhé miesto od ktorého ich delilo len 4,2 sekundy.

„Na kopnej sme štartovali prvý krát v živote. Bola to veľmi pekná, rýchla a jazdecky až nadmieru dobre obsadená súťaž. Mrzí ma to zaváhanie v úvode súťaže, ale som rád, že nakoniec sa nám podarilo vybojovať tretie miesto. Bol to perfektný tréning pred Barum Rally a Aquacity Rally Tatry.“

FIAT RUFA Rally Team mal tento víkend aj druhé želiezko v ohni – Radim Ježek na vozidle Škoda Felicia bojoval na pretekoch Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu Slovakia Matador na Pezinskej Babe. V rámci sobotňajších tréningových jázd sa umiestnil Radim Ježek na druhom mieste v skupine E1 – 1400, ale už v prvej nedeľnej jazde vypadol z bojov z dôvodu technickej poruchy.