Honza Černý spokojený s první etapou v Portugalsku

Petr Eliáš, 26. března 2011, 20:43 Google+

Účastník WRC Academy Jan Černý absolvoval první etapu Portugalské rally s minimem problémů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Hunt, Harry - Marshall, Sebastian

Hunt, Harry - Marshall, Sebastian | foto: www.ircseries.com

Sdílejte článek

Posádka Jan Černý – Pavel Kohout se svým Forem Fiesta R2 odstartovala do první etapy Portugalské rally. Mladíci, bojující ve WRC Academy spolu s dalšími jezdci na identických vozech, se ve čtvrtek předvedli tisícům diváků, kteří lemovali rychlostní zkoušku v portugalském hlavním městě Lisabonu. To pravé závodění ale začalo až v pátek, kdy nejen na posádky WRC Academy čekalo šest rychlostních zkoušek.

Typická portugalská šotolina na rychlostních zkouškách byla při průjezdu Fordu Fiesta R2 Jana Černého už hodně rozbitá, s čímž si musel jezdec poradit a zvolit tempo, které jeho vůz vydrží. „Rozbitých míst je víc než jsme čekali, ale musíme se s tím poprat. Na mnoha místech už jsou vyjeté velké koleje a dvoukolka v nich hodně ztrácí. Jsme na tom ale všichni z WRC Academy stejně,“ popisuje těžkou trať Portugalské rally Honza Černý, kterému v cíli první etapy patřilo šesté místo mezi mladými jezdci WRC Academy.

Pro Honzu Černého s Pavlem Kohoutem je Portugalská rally první světovou soutěží a tak nás zajímal jejich názor na soutěže nejvyšší úrovně. „Je to hodně náročná rally, ale maximálně si to snažíme užít. Jsem rád, že nám až na malé výjimky sedí rozpis a rozhodně máme dobrý základ. Vždy je na čem pracovat a co zlepšovat, ale jsem s našimi poznámkami spokojený. Dnes nám až na malý problém s brzdami fungovalo auto a já se mohl soustředit na jízdu. Snažím se jet bezpečně a šetřit auto, abychom dojeli až do cíle. Ve druhé sekci už jsme se snažili jet o něco rychleji a dařilo se nám to. Celkově jsem tedy s úvodem Portugalské rally spokojený,“ uzavírá Jan Černý, který během úvodní etapy zajížděl vyrovnané časy.

 WRC Academy má tu zvláštnost, že posádky v ní absolvují jen dvě etapy ze soutěže. Pro Jana Černého s Pavlem Kohoutem tedy zítra Portugalská rally končí. Budeme dál sledovat jak se jim bude dařit. 

Vytisknout

Diskuze: Honza Černý spokojený s první etapou v Portugalsku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Star Rally Historic se pojede opět ve třech dnech

Rally Fulnek - Odry (CZE)

Rallysprint Fulnek – Odry soubojem dravého mladí a zkušenosti

Rally Fulnek - Odry (CZE)

1. Valašská regularity rally spolu s Rallysprintem Fulnek – Odry

Bohemia Rally (CZE)

VÍTĚZSTVÍ BYLO NA DOHLED

Bohemia Rally (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP NA BOHEMCE – VÍTĚZNÝ TARABUS, EXCELENTNÍ ČÍŽ

Bohemia Rally (CZE)

Minařík Racing úspěšně v cíli Rally Bohemia

reklama

Doporučujeme

Hanninen, Juho

Hänninen chce své první asfaltové vítězství

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud