Adell Mogul RT uzavře sezonu ve Zlíně

Tomáš Urban, 28. srpna 2013, 08:31 Google+

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Letošní tři plánované starty zkompletuje na Barum Czech Rally Zlín dvojice Roman Kresta - Petr Gross. Na trať 43. ročníku zlínské soutěže vyrazí se startovním číslem 6.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ford Fiesta R5

Ford Fiesta R5 | foto: Josef Vyšata, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Barum Rally patří v posledních letech k nejprestižnějším domácím závodům, a tak v omezeném letošním programu ADELL MOGUL racing teamu nemohla chybět. Kolem tratí se schází desítky tisíc fanoušků a Roman Kresta je jedním ze čtveřice trojnásobných vítězů tohoto závodu (Hubáček, Haugland, Bertone).

Po bronzovém výsledku na Rally Bohemia, kdy se Kresta s Grossem drželi na dohled konkurence, se podobný průběh dá očekávat i na tratích kolem Zlína. Vizitka "domácího závodu" ale luhačovického jezdce už zásadně nesvazuje.

"Připravovali jsme se jako na každý jiný závod. Absolvovali jsme dva testy. Už to ale nebylo o velkých kilometrech, nebylo to potřeba. Spíše o potvrzení dalších drobných změn, které jsme provedli už před Bohemií a které nás zrychlily. Navíc jezdec mého kalibru musí sednout do auta a vědět, jak rychle jet," říká Roman Kresta.

"Získali jsme i řadu nových poznatků o ´evropských´ pneumatikách, které jsme před Bohemií neměli. Nyní jsme je vyzkoušeli na suchém i mokrém povrchu," doplňuje luhačovický pilot.

Romana Krestu i letos zřejmě čekají otázky, zda tento ročník Barumky pro něj bude tím posledním. Ale z rodáka z Trnavy jasnou odpověď ani tentokrát nedostanete...

"Letos jsme si naplánovali omezený program, a co bude dál, to zatím vůbec neřeším. V duchu profesionálního přístupu však Barumka bude posledním závodem. Ale stále budu mít auto k dispozici, takže se třeba někde objevím. Ale nepodnikám žádné kroky, abych v příštím roce v MMČR startoval. Na Barum rally jsem letos s radostí pozval řadu lidí, kteří nám v kariéře pomohli. A to hlavně v mých začátcích. Zlínským startem chci všem kolem sebe poděkovat a určitě nezapomenu ani na fanoušky, kteří mě vždy doma ´hnali´ kupředu," přiznává Roman Kresta.

Barum Czech Rally Zlín odstartuje v pátek 30. srpna v 17 hodin slavnostním startem na náměstí Míru ve Zlíně, nejrychlejší posádky budou na stejném místě očekávány 1. září kolem 16 hodin.

Vytisknout

Diskuze: Adell Mogul RT uzavře sezonu ve Zlíně

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Lukašík: „Letošní sezóna je postavena na hlavu“

Rally Pačejov (CZE)

42. INVELT Rally Pačejov – uzávěrka přihlášek již tuto neděli!

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Racing21: Šance na vyškovské body pohasla v úvodu soutěže

Rally Vyškov (CZE)

Králem Vyškova se stal Roman Odložilík

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov: galerie Milana Procházky

reklama

Doporučujeme

rally hustopeče

Soutěžte na Barum rally s posádkou Vantuch – Motz

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud