Racing21: Bramborový souboj do posledních metrů

RallyZone.cz, 7. června 2021, 16:09 Google+

O uplynulém víkendu startovala posádka týmu Racing21 Vojtěch Štajf a František Rajnoha s vozem ŠKODA FABIA R5 v rámci 15. Lak Racing Rallye Plzeň. Úspěšný souboj o čtvrté místo v celkovém pořadí byl zároveň výrazným sportovním oživením celé soutěže.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Plzeň (CZE)

Rally Plzeň (CZE) | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

Jednodenní soutěž započítávaná do letošní Autoklub Rallysprint série byla z organizačních důvodů neplánovaně zkrácena z osmi rychlostních zkoušek na sedm. Stejně jako v předešlé soutěži byl průběh Rallye Plzeň poznamenán proměnlivým počasím s dešťovými přeháňkami. I proto nebyla nouze o zajímavé souboje předních českých posádek v rally.

Vojtěch Štajf, navigován Františkem Rajnohou, usedl po dvou letech opět za volant soutěžního vozu Fabia R5, který mu zapůjčil tým Duck Racing Petra Kačírka. V dopoledních rychlostních zkouškách soutěže si tak pražský jezdec postupně zvykal na částečně odlišné ovládání vozu od tradičního VW Polo GTI R5. Dosahované časy v úvodních měřených úsecích na hranici pětice nejrychlejších tak byly maximem, a to i vzhledem k použití střední směsi pneumatik na sucho, které bohužel nebyly ideální volbou.

V odpolední části soutěže, která měla na programu čtyři rychlostní zkoušky, zvolil Vojtěch Štajf naopak zřejmě tu nejvhodnější kombinaci pneumatik, přesně odpovídající proměnlivému počasí na vybraných rychlostních zkouškách. Z této výhody dokázal Štajf profitovat ve velmi těsném souboji s Romanem Odložilíkem o čtvrté místo v absolutním pořadí, který trval až do samotného konce soutěže. Závěrečný útok se třetím nejrychlejším časem v poslední rychlostní zkoušce přinesl nakonec posádce Štajf – Rajnoha v cíli vytouženou bramborovou pozici s náskokem 1,6 sekundy na soupeře a také zisk dalších cenných bodů do letošního hodnocení Poháru 2+.

Tuhle soutěž jsme si s Františkem hodně užili a máme radost z dosaženého výsledku. Já jsem začal trochu zvolna, protože jsem neznal povahu zdejších tratí, a navíc zapůjčená Fabia R5 se ovládá trochu jinak než Polo. Na první část soutěže jsem vybral pneumatiky s měkčí směsí, které se zejména v závěru erzet dost přehřívaly, a to nás stálo v první polovině závodu několik sekund,“ hodnotil úvod soutěže Vojtěch Štajf a dodal: „Naopak odpoledne jsem se výběrem přesně trefil, s Františkem jsme pak dvakrát během sekce přezouvali a vhodně kombinovali na jednotlivé zkoušky čtyři přechodné pneumatiky Pirelli RA7+A se dvěma koly do mokra typu RWB, které jsme vezli v rezervě. A protože Roman Odložilík zvolil odlišnou strategii, hodně jsem z této volby profitoval. Poslední rychlostní zkoušku jsme museli opravdu zabrat, protože jsme za naším soupeřem zaostávali průběžně o pouhou jednu desetinu sekundy. Konečný úspěch mě těší o to víc, že Roman tady startoval s Fabii Rally2 evo, tedy nejnovější specifikací mladoboleslavského soutěžního speciálu a na některých místech měřených úseků byl výkonnostní rozdíl mezi oběma verzemi vozu Fabia R5 poměrně znatelný. Takže z Plzně odjíždíme opravdu spokojeni.“

Ziskem 15 bodů za celkově čtvrté místo na Lak Racing Rallye Plzeň se Vojtěch Štajf posunul v hodnocení Poháru 2+ z osmého místa na páté a od třetího místa ho nyní dělí pouhý jeden bod.

Dalším podnikem v letošním pestrém programu týmu Racing21 je start na maďarské soutěži 54. Mecsek Rally, která je součástí FIA European Historic Rally Championship. Soutěž se koná ve dnech 24. – 26. června 2021 a v historickém soutěžním voze Opel Kadett C GT/E bude Vojtěcha Štajfa navigovat Vladimír Zelinka.

Více informací o týmu na:

www.facebook.com/racing21rallyteam 
Racing21_rallyteam 
www.racing21.cz 

Vytisknout

Diskuze: Racing21: Bramborový souboj do posledních metrů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče: galerie Kuby Machálka

Rally Šumava (CZE)

Třetí zkouška ohněm Dominika Stříteského

Rally Plzeň (CZE)

Mareš s Buchou připraveni na horké Hustopeče

Rally Šumava (CZE)

HUSTOPEČE SLIBUJÍ PEKELNÉ VEDRO A ŽHAVÉ SOUBOJE

Rally Bohemia (CZE)

RALLY BOHEMIA ZVE DIVÁKY DO RACING ARÉN

Rally Hustopeče (CZE)

AGROTEC PETRONAS rally eviduje 107 přihlášek

reklama

Doporučujeme

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 22. 6. 2021 06:38