Filip Mareš vyráží do Zlína bojovat s evropskou špičkou

RallyZone.cz, 25. srpna 2021, 10:36 Google+

Po domácí Rally Bohemia, kterou Filip Mareš s Radkem Buchou smolně dokončili po defektu několik RZ před cílem na čtvrtém místě, vyráží po loňské covidové pauze zpět do Zlína. V jeho okolí se totiž uskuteční jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín, která je tradičně součástí kalendáře Mistrovství Evropy.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Před dvěma lety zde po napínavém souboji do poslední RZ s Britem Chrisem Ingramem, slavil Filip svůj největší úspěch v podobě druhého místa absolutně, a především titulu Juniorského mistra Evropy. Ve Zlíně se i letos sejde řada špičkových posádek, soutěž samotná tak nabídne skvělé srovnání toho, jak na tom posádka LAURETA AUTO ŠKODA TEAMU je v soubojích s evropskou špičkou i účastníky mistrovství světa.

Na jezdce čeká v okolí Zlína a Otrokovic kombinace rychlých uskákaných lesních cest, lemovaných zrádnými příkopy či stromy a okresních cest různé kvality, o celkové délce 211 kilometrů. „Ostré kilometry" jsou rozděleny do 15 náročných rychlostních zkoušek.

Týmová Škoda Fabia Rally 2 Evo v tradičních modro – červených barvách Laureta Auto a Entry Engineering, servisovaná jenišovickým Rexteamem, odstartuje do závodu s číslem 10 na dveřích. O skutečnou startovní pozici se posádky ale poperou už v pátek ráno na kvalifikační zkoušce, aby si pak podle výsledků vybrali startovní pozici pro první etapu. Ta začne populární noční městskou rychlostní zkouškou v centru Zlína.

„Naším cílem pro závod je stabilní jízda bez chyb a snaha bojovat od prvních erzet s pravidelnými účastníky mistrovství Evropy. Jubilejní barumku si taky s Radkem chceme pořádně užít," nechal se před startem slyšet Filip Mareš. Těžkou sobotní etapu se dvěma téměř dvacetikilometrovými RZ Pindula a Hošťálková, doplní neméně náročná neděle. Ta skončí tradičně na cílové rampě na Zlínském náměstí Míru, v neděli odpoledne.

PR

Vytisknout

Diskuze: Filip Mareš vyráží do Zlína bojovat s evropskou špičkou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Morava (CZE)

Rally Morava: Poznáme pohárového vítěze?

Rally Morava (CZE)

Rally Morava láká na čtyři divácká místa

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Štěpánek si vyzkoušel Peugeot 208 Rally4

Rally Morava (CZE)

Rally Morava eviduje první přihlášky

Rally Vsetín (CZE)

Vsetínský sprint má jasnou podobu

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Lukašík: „Letošní sezóna je postavena na hlavu“

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum: Bugatky opět zaburácí městem

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rally Morava: Poznáme pohárového vítěze?

  2. Petr Štěpánek si vyzkoušel Peugeot 208 Rally4

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud