JUBILEJNÍ BARUMKU VYHRÁLI V PEUGEOT RALLY CUPU ŠTEFAN A BROŽ

Jan Koudelka, 1. září 2021, 14:43 Google+

Nejočekávanější podnik pátého pokračování Peugeot Rally Cupu proběhl uplynulý víkend ve Zlíně a jeho okolí. Jubilejní padesátá Barum Rally přilákala 136 posádek z celkem 21 států. Účastníci Peugeot Rally Cupu se v evropské konkurenci neztratili, například Dominik Brož vybojoval se svým Peugeotem 208 R2 druhé místo ve třídě 6. V silnější třídě Rally4 si první vítězství v cupu připsala posádka David Štefan – Ondřej Vichtora.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Letošní suverénní dvojici Dohnal – Švec poslala prasklá poloosa už v první rychlostní zkoušce s pětiminutovou ztrátou až na konec startovního pole. I když pak René zvítězil v deseti erzetách, na vítězství to tentokrát nebylo. David Štefan je s Peugeotem 208 Rally4 stále výraznější, vyhrál čtyři testy a když ztrácel, tak jen lehce. Z náročné Barumky si odváží první místo v cupu, doplněné šestou příčkou ve dvoukolkách. „Na Barumku jsme odjížděli s velkým respektem, chtěli jsme ji hlavně dojet, protože nás v minulosti docela vyškolila, a hlavně jsem ji jel pouze se slabším vozem. Takže jsme k tomu podle toho přistupovali. O to víc mě těší, že naše časy byly nakonec docela dobré, i když na špičku to ještě není. Z vítězství máme radost, letošní ročník Barumky byl opravdu velmi náročný,“ prozradil vítězný David Štefan.

img-responsive

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Svoji dominanci ve třídě R2 opět potvrdil Dominik Brož, kterého navigoval Vítězslav Baďura. Dominik vyhrál třináct rychlostních zkoušek ze čtrnácti odjetých. Pouze v Biskupicích ho dokázal porazit domácí Jiří Pohlídal. Turnovský jezdec opět nenašel přemožitele a čtvrtým vítězstvím v řadě si pojistil celkové prvenství ve třídě R2. V mistrovské třídě 6 dokončil se svojí „dvěstěosmičkou“ jako druhý, obklopen modernějšími a výkonnějšími Fiestami Rally4. „Zdaleka nemůžu říci, že by to bylo jednoduché. Barumka dala všem opět výrazně najevo, že je extrémně náročná. A počasí to ještě umocnilo. Třeba sobotní druhá Pindula, která byla kompletně mokrá a jela se za tmy, byla pekelná. Barum Rally má také nejdelší kilometráž, některé úseky jsou hodně rozbité, takže pořádně zabrat dostává i technika. Náš Peugeot fungoval i přes svůj věk perfektně. Užili jsme si to a s výsledkem jsme maximálně spokojení,“ radoval se v cíli Dominik Brož.

„Konečně jsem se mohl osobně přijet podívat na naše posádky. Pochopitelně jsem měl radost, kolik Peugeotů se ve Zlíně sešlo. Bylo zajímavé sledovat souboje s ostatními vozy, ale také schopnosti našich jezdců v porovnání se zahraniční konkurencí. Gratuluji všem posádkám, které dokončily jeden z nejnáročnějších ročníků Barumky,“ řekl Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

„Díky uplynulém roku víme, že není samozřejmost uspořádat sportovní akci daleko menších rozměrů. O to více si ceníme, že letošní Barum Rally proběhla ve velkém stylu, jak se na oslavu jubilea sluší. Těší nás, že společnost Gefco mohla být u toho. Vítězům blahopřejeme, Peugeot Rally Cupu držíme palce, aby se pohár dojel dle plánu a abychom my všichni milovníci vůně benzínu měli možnost opět sledovat rychlá auta nejen v televizi,“ doplnil Tomáš Brada, manažer komunikace Gefco ČR.

Následujícím podnikem pátého ročníku Peugeot Rally Cup je 42. Invelt Rally Pačejov, která je posunuta na termín 1. – 3. října 2021.

 

PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC

Jan Koudelka / tel.: +420 737 234 535 / email: cup@autoklub.cz 

@peugeotrallycup / #peugeotrallycup

Vytisknout

Diskuze: JUBILEJNÍ BARUMKU VYHRÁLI V PEUGEOT RALLY CUPU ŠTEFAN A BROŽ

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

42. INVELT Rally Pačejov – uzávěrka přihlášek již tuto neděli!

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Racing21: Šance na vyškovské body pohasla v úvodu soutěže

Rally Vyškov (CZE)

Králem Vyškova se stal Roman Odložilík

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov: galerie Milana Procházky

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Konec dobrý, všechno dobré!

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

13. Star Barum Rally Zlín Historic: foto

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Králem Vyškova se stal Roman Odložilík

  2. Racing21: Šance na vyškovské body pohasla v úvodu soutěže

  3. 42. INVELT Rally Pačejov – uzávěrka přihlášek již tuto neděli!

  4. Vyškov v galerii Kuby Machálka

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud