Thermica Rally Lužické Hory: Kahle vypálil čechům rybník

Tomáš Urban, 23. dubna 2011, 17:49 Google+

ON LINE cíl : Mathias Kahle s Kristianem Doerrem a Octavií WRC vítězí v prvním závodě Ecosun MČR ve sprintrally.

Sýkora, Jan

Sýkora, Jan | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Pátá rychlostní zkouška se stala kořistí Miroslava Jakeše, což znamenalo posun na druhé místo.

V šesté rychlostní zkoušce se zadařilo Tomaštíkovi, zkoušku vyhrál. Druhý čas zajíždí Kahle a dostává se do vedení. Sýkora zajel až šestý čas. Havaroval Dawson.

Sedmá zkouška opět kořistí Tomaštíka. Druhý čas zajel Jakeš třetí Kahle a upevnil tak vedení právě před Jakešem ale jen o 2,5 vteřiny. Nedařilo se Dohnalovi s Peugeotem a v absolutním pořadí se před něj dostal Cvrček.

Poslední rychlostní zkoušku Kahle zatáhl a vyhrál ji a tím vyhrál i celou soutěž. Sýkora zajel druhý čas a Jakeš třetí. Pořadí absolutní je opačné, 0,7 vteřiny je lepší Jakeš.

Celkově tedy vítězí Kahle, druhý se ztrátou 5,5 vteřiny je Jakeš, třetí sýkora a čtvrtý Tomaštík. Páté místo vybojoval Tarabus, velmi pěkné šesté místo zaujímá Cvrček. Sedmý je Dohnal, osmý Bujáček. V poslední Rz se na deváté místo dostává Firla a desátý je Trojan.

10.Trojan Karel / Jůrka Zdeněk Mitsubishi Lancer Evo IX  +1:47.7

137 posádek se postavilo na start první soutěže kalendáře Ecosun MČr ve sprintrally v Hrádku nad Nisou.

V první rychlostní zkoušce byl mimo trať Odložilík s Xsarou WRC. První zkoušku vyhrává Valoušek s Fabií WRC následovaný Tarabusem s Fiestou, který dostal na sedmi kilometrech téměř šest vteřin. Dále následuje pořadí, Jakeš, Dohnal, Sýkora Kahle, Tomaštík Bujáček. Odstupuje Trněný pro poruchu spojky Fabie WRC po RZ 1.

Druhou RZ naopak vyhrává Odložilík, který strávil výletem mimo trať na první Rz téměř minutu. Druhý čas na této Rz přidává Tomaštík, Valoušek je třetí, čtvrtý Kahle. Skěvlý pátý čas Věroš Cvrček s Octavií WRC. Po dvou Rz je Jan Černýs DS3 dvanáctý absolutně. Odstupuje Semerád s poruchou motoru.

Ve třetí rychlostní zkoušce přestává fungovat Valouškovi Fabia WRC a odstupuje. Havaruje Pavel Urban s Fabií TDI, po zkoušce odevzdává výkaz Tamrazov s Fiestou S2000. Ve vedení tak je zatím Tomaštík následovaný Jakešem a Kahlem.

Čtvrtou rychlostní zkoušku vyhrává Sýkora před Kahlem. Odstupuje Odložilík s poruchou kola. 27vteřin ztrácí Tomaštík a propadá se až na místo šesté. Moc se nedaří ani Jakešovi, který klesl na místo čtvrté, Tomaštíka předjíždí i Dohnal s Peugeotem 207 S2000. Navrátilec na tratě Rz Trojan je desátý absolutně. Jelínkovi odešla převodovka.