Černý s Peugeotem 208 R2 vítězí v Českém Krumlově

Radka Matthey, 26. května 2013, 16:47 Google+

Honza Černý s Pavlem Kohoutem a s Peugeotem 208 R2 zvítězili při Rallye Český Krumlov v kategorii dvoukolek, ve třídě 6 a celkově skončili na skvělém osmém místě absolutní klasifikace.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Pech, Václav

Pech, Václav | foto: Josef Vyšata, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Peugeot Černý Racing Team má za sebou velmi úspěšný závod Mediasport.cz Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Při Rallye Český Krumlov skvěle představili vlastnosti Peugeotu 208 R2, když se jim podařilo zvítězit v kategorii 2WD i ve třídě 6, tedy mezi atmosférickými šestnáctistovkami. Celkové umístění na osmém mstě absolutně, je jen třešinkou na dortu, ale dokazuje, že Černý s Kohoutem za sebou nechali mnoho silnějších vozů s pohonem dvou, ale i čtyř kol. Počasí a tratě přitom v Českém Krumlově nahrávaly čtyřkolkám, když byla většina rychlostních zkoušek zkrápěna deštěm a velmi kluzká. „Už po testu před závodem samotným jsem se cítil v autě skvěle a měl jsem velmi dobrý pocit z nastavení podvozku. To se potvrdilo i při rally samotné a navíc se nám díky dobré spolupráci s meteo špiony dařilo dobře volit pneumatiky. Vše fungovalo jak má, auto pracovalo bez problémů, za což patří dík našim skvělým mechanikům,“ chválí tým Peugeot Černý Racing Honza Černý.

Už v první etapě dávaly výsledky posádky Peugeot Černý Racing Týmu tušit, že budou pro ostatní soupeře těžkým oříškem. Ve druhé etapě ale Kohout s Černým pořádně zatopili pod kotlem a zejména na nejnáročnějších rychlostních zkouškách Malonty a Kohout všem pořádně ujeli. „Na Malonty jsem si hodně věřil. Je to erzeta přesně podle mého gusta, a kdyby byla taková celá soutěž, tak by to byla velká paráda. Perfektně mi sedl rozpis a Peugeot se na uskákaných silničkách kolem hranic skvěle choval a cítil jsem se v autě velmi jistě. I s autem, které je výkonově slabší se nám dařilo držet se špičky se ztrátou do dvou vteřin na kilometr a to je paráda. Už teď se těším na další závod s Peugeotem,“ uzavírá Honza Černý.

Spolujezdec Pavel Kohout nemohl v cíli Rallye Český Krumlov najít na uplynulé soutěži jedinou vadu. „Českokrumlovská rally je jedna z nejlépe uspořádaných soutěží v ČR. K posádkám se zde všichni chovají skvěle a vstřícně a vše běží jako po drátkách. Z auta jsem si všiml, že byly místy hodně přísně vymezené divácké zóny, ale tak to asi v těchto, pro rally těžkých měsících, musí být. I přesto věřím, že diváci viděli pěkný sport nejen na špičce, ale sledovali třeba i dvoukolky kde se také závodí naplno.“

Absolutní spokojenost, tak se dá zhodnotit výkon celého týmu Peugeot Černý Racing při Rallye Český Krumlov. I ostatní Peugeoty se ukázaly v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích v dobrém světle a třeba sériová dvěstěosmička GTi s Pavlem Valouškem a Pavlem Stráským v roli vozu SAFETY neměla s dodržováním bezpečnosti ze strany diváků na trati vážnějších problémů.

Peugeot Černý Racing Team čeká ve druhé polovině účast na soutěži Rallye Agrotec Hustopeče, kde bude opět Peugeot 208 GTi patřit k adeptům na vítězství mezi dvoukolkami.

 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Černý s Peugeotem 208 R2 vítězí v Českém Krumlově

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Setkání mistrů

MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

Peugeot Online Rally Cup

PEUGEOT ONLINE RALLY CUP ODSTARTOVAL NA eSPORT RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

Peugeot Rally Cup

Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

Březík, Miroslav

Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

reklama

Doporučujeme

Wilson, Matthew

Termín premiéry Fiesty R5 a jezdci byli oznámeni

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

  2. Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

  3. Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud