Václav Pech jun. by rád obhájil své loňské vítězství na Barum Rally

Romana Hájková, 26. srpna 2015, 18:23 Google+

Posádka EuroOil – invelt teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel s vozem MINI John Cooper Works S2000 míří k vrcholu sezony.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 27.08. 16:03) Napište svůj názor
Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech, Václav - Uhel, Petr | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Barum Czech Rally Zlín je považovaná za vrchol v sezoně automobilových soutěží v České republice a současně se jedná o jednu z nejvýznamnějších soutěží Mistrovství Evropy. V domácím šampionátu je bodový zisk z Barum Rally násoben koeficientem 1,5 a uspět zde je tedy nesmírně důležité. V pozici jednoho z favoritů do soutěže vstupuje i posádka vozu MINI Václav Pech jun. – Petr Uhel z týmu EuroOil – invelt, kteří zde budou obhajovat loňské vítězství, kdy se jim podařilo tuto slavnou rallye vyhrát již podruhé ve své kariéře. Ve 44leté historii této soutěže jsou pak Pech s Uhlem vedeni jako nejúspěšnější posádka, která byla na stupních vítězů, a to celkem sedmkrát.

„Barumka je pro nás každý rok něco mimořádného. Jsme si dobře vědomi náročnosti této rallye,  má hodně nerovný a uskákaný povrch, těžké rychlostní zkoušky a není vůbec jednoduché ji dokončit. Pro nás je neobvyklé i to, že se jede kvalifikační zkouška, podle které se vybírá startovní pořadí do samotného závodu. To má velký vliv na výsledek, stejně tak jako omezený počet pneumatik, kterých můžeme použít jen 18 ks za celý závod, kdy především při proměnném počasí se může stát, že už nebudeme mít k použití správnou tvrdost pneu,“ vysvětluje záludnosti Barumky Václav Pech jun.

„Začátkem týdne jsme absolvovali testování Miníka, které nebylo zaměřeno až tak na nastavení vozu, ale především na mé zvyknutí si na závodní rychlost a režim, přece jenom jsem v závodním autě víc jak měsíc neseděl a to je znát. Po absolvování asi 25 ,,ostrých“  kilometrů jsem začal mít tu správnou závodní horečku a na Barumku se začal opravdu těšit,“ doplňuje Václav Pech jun. s úsměvem.

Naše posádka odstartuje do Barum Rally Zlín se svým MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo se startovním číslem 4, přestože o skutečné startovní pozici do závodu rozhodne zmíněná kvalifikační rychlostní zkouška. Ta je na programu v pátek 28. srpna dopoledne. Potom až ve 21.15 hod. odstartuje první rychlostní zkouška, která se jede tradičně v ulicích Zlína. Do cíle rallye přijedou první úspěšné posádky v neděli odpoledne, a to budou mít za sebou 15 měřených úseků a trať dlouhou 645 kilometrů. EuroOil – invelt team zve k návštěvě Barum Czech Rally do Zlína všechny své fanoušky a příznivce motorsportu.

 

 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Václav Pech jun. by rád obhájil své loňské vítězství na Barum Rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 27.08.2015 16:03 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Erik Cais třetí na španělské šotolině

Cais, Erik

Erik Cais v ERC s novou Fiestou R5

Pech, Václav

Pech představuje závodní vůz na sezónu 2020

DH Racing

DH Racing s novými tvářemi za volantem a změny v týmové režii

Rally Šumava (CZE)

Klatovské soutěže odloženy

Valašská Rally (CZE)

Aktuálně k přípravě KOWAX Valašské rally ValMez

reklama

Doporučujeme

Wiegand, Sepp - Christian, Frank

Sepp Wiegand se vrací na Barum Czech Rally Zlín

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud