Velmi očekávaná premiéra při Setkání mistrů

Petr Eliáš, 23. října 2019, 07:57 Google+

Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy se uskuteční 2. a 3. listopadu 2019 a diváci si přijdou na své.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Setkání mistrů

Setkání mistrů | foto: Archiv pořadatele

Sdílejte článek

Velmi pestrou podívanou nabídne divákům letošní ročník Global Assistance Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde i letos budeme moci sledovat zápolení soutěžních jezdců rally, rallycrossu a autokrosu. Pro diváky je přichystán krásný mix moderní techniky napříč všemi jmenovanými disciplínami automobilového sportu, který doplní oblíbené historické rally automobily.

Velkým lákadlem letošního Setkání mistrů bude očekávaná premiéra Václava Pecha za volantem soutěžního speciálu Volkswagen Polo GTI R5 z dílen týmu Racing 21. Sedminásobný mistr republiky v rally a jeden z nejúspěšnějších jezdců rally středoevropského regionu Václav Pech se letos rozloučil s Fordem Fiesta R5 a poohlíží se po novém voze pro další sezonu. Špičkový Volkswagen Polo GTI R5 je v jeho hledáčku a už na Setkání mistrů uvidíme, jak to s ním tomuto skvělému soutěžákovi půjde. Se stejným vozem se v Sosnové objeví i Vojtěch Štajf, který s ním má již roční zkušenosti, a který reprezentuje Českou republiku na soutěžích mistrovství Evropy v rally. Celkem bychom na Setkání mistrů mohli vidět až 14 jezdců s rally technikou kategorie R5, čítající značky Škoda, Hyundai a Volkswagen. S historickými soutěžními vozy by se mělo představit celkem deset jezdců, z nichž někteří budou možná v dané kategorii pro diváky překvapením, ale nepředbíhejme. Soutěžáky doplní ještě tři atraktivní Porsche 997 GT3, která umí rozehřát diváky nádhernou zvukovou kulisou. Mezi téměř třemi desítkami přihlášených závodníků v kategorii rally najdeme jména jako například Drotár, Semerád, Černý, Trojan, Bisaha, Vlček, Tuček, Berger, Šimurda, Žáček, Kakrda atd…

Celkem sedm závodníků s atraktivními buggy se představí v kategorii autokros, a diváci, kteří již Setkání mistrů v minulosti navštívili, dobře ví, že autokrosaři dokáží předvést pořádnou motoristickou show. Za volanty autokrosových speciálů se objeví například Jaroslav Hošek, Petr Nikodém, Tomáš Gomzjakov, Vladislav a Jaromír Štětina, Jan Smrž či Daniel Pytloun. Osm závodníků bude divákům předvádět techniku rallycrossu a za volanty uvidíme třeba Jana Bartoše, Jiřího Breta, Lukáše Červeného, Aleše Fučíka, Mariana Gajdoše, Marka Jouru, Aleše Kubíka a Tomáše Mičíka.

Samostatnou kategorii letos vytvoří celkem 9 závodníků s automobily značky Audi, kteří budou bavit diváky smyky a krásným zvukem jejich mnohasetkoňových monster, kde uvidíme i legendární Audi S1, krátké Audi Sport Quattro a další modifikace čtyřkolek z Ingolstadtu.

V předstihu je stále možné si zakoupit jak běžnou vstupenku na tribuny, tak i zvýhodněný VIP balíček zahrnující vstup na krytou tribunu, občerstvení během celého dne i parkování v areálu. Global Assistance Setkání mistrů tak může být prostřednictvím zakoupeného VIP balíčku i vhodným dárkem pro motoristického fanouška. Motorismem nasáklý víkend 2. a 3. listopadu se blíží. Více informací naleznete na www.autodrom.cz a facebooku autodromu Sosnová.  

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Velmi očekávaná premiéra při Setkání mistrů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Lumír Vyorálek: „Žigulík mne neustále překvapuje“

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Filip Mareš pojede na Rally Hungary s Fabii R5 evo

Rally Šumava (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP CZ ČEKAJÍ ZMĚNY

Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech na Setkání mistrů třetí

Rally Vsetín (CZE)

Lukáš Nekvapil s Petrou Řihákovou stříbrní v rallysprintové sérii

Rally Vsetín (CZE)

U Jančíků závodí téměř celá rodina

reklama

Doporučujeme

Rally du Valais

Česká posádka Ondřej Bisaha a Petr Těšínský mistry European Rally Trophy

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Pech na Setkání mistrů třetí

  2. Filip Mareš pojede na Rally Hungary s Fabii R5 evo

  3. Lumír Vyorálek: „Žigulík mne neustále překvapuje“

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud