Loeb po boji opanoval i Wales

Marek Šteigr, 7. prosince 2008, 14:44 Google+

BRITSKÁ RALLY V CÍLI: Ve znamení neuvěřitelně dramatické bitvy o první příčku se nesla poslední etapa letošní Britské rally a vlastně i celého letošního ročníku Mistrovství světa v automobilových soutěžích. Z prvenství se nakonec raduje už jistý mistr světa Sebastien Loeb.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Loeb, Sébastien

Loeb, Sébastien | foto: Citroën Sport

Sdílejte článek

V itineráři pro dnešní den byly čtyři rychlostní zkoušky. Všechny vyhrál Loeb. Po včerejšku vedoucí Latvala se však nevzdával a dojížděl vždy v těsném závěsu za Francouzem. Loeb navíc vše zdramatizoval předčasným startem do RZ18, za což vyfasoval deset trestných vteřin. Na posledním testu však opět vyhrál a definitivně si tak připsal vítězství v posledním závodě letošní sezony. Po 282 ostrých kilometrech Waleské soutěže dělí v cíli Latvalu od Loeba 2,7 vteřiny. Co jiného si na závěr sezony přát???

Třetím mužem Britské rally se stal Dani Sordo a tím potvrdil zisk titulu ve značkách pro tým Citröen. Za Sordem dojel Peter Solberg a to, že jeho vůz pracoval po celou soutěž bez problémů, dává týmu Subaru slušné vyhlídky pro příští sezonu.

Páté místo P.G.Anderssona znamená vyrovnání celkového nejlepšího výsledku nejen tohoto jezdce, ale i týmu Suzuki v MS. Pokrok Japonské značky potvrdilo i sedmé místo Toniho Gardemeistra. Mezi dvojici od Suzuki se vměstnal Francois Duval s Fordem od Stobartu. Od „Františka“ se možná čekalo víc, ale s přihlédnutím k vážné nehodě při Japosnké rally se není co divit, že jel Duval trochu při zdi. Osmou příčku v konečném pořadí si připsal letošní vicemistr světa Mikko Hirvonen. Ten po nehodě v páteční etapě trpělivě stahoval vteřinky z náskoku svých soupeřů a probojoval se až na osmé místo.

Ve Walesu se také uskutečnila „návštěva“ v rally světě v podání několikanásobného mistra světa Moto GP Valentina Rossiho. Ten nakonec absolvoval závod bez ztráty kytičky na dvanáctém místě. Někdo od něho mohl očekávat možná trochu víc. Na druhou stranu – co by si kluk z okruhů a dvou kol mohl víc dovolit na ostřílené rally jezdce …

A co česká posádka Jaromír Tarabus – Dan Trunkát??? Skvělý výkon!!! Nic víc se nedá napsat. Čeští kluci poznávající na Britské rally poprvé chuť soutěže s přívlastkem „světová“, se neztratili. Spíš naopak. Po skvělém výkonu dojeli celkově jednadvacátí a mezi enky dokonce sedmí. Co víc si při premiéře přát? Za redakci rallyzone.cz k tomuto výsledku Jaromírovi s Danem gratuluju.

Obsáhlejší shrnutí celé soutěže Vám přineseme v některém z následujících dnů.

Vytisknout

Diskuze: Loeb po boji opanoval i Wales

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Jakeš, Dominik

Dominik Jakeš letos usedne do vozu Opel Adam Cup

Valašská Rally (CZE)

Jak to bude s Valašskou rally?

Valašská Rally (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP V NOVÉM FORMÁTU

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Přípravy na jubilejní barumku pokračují v plném tempu

Rally Ice Tour

XIII. Rally Ice Tour se odkládá, přesto bude dělat radost i letos

Valašská Rally (CZE)

Ondřej Palacký: „Lákalo by mne svezení ve voze kategorie R2.“

reklama

Doporučujeme

Rally Great Britain (GBR)

Další záludný den

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Přípravy na jubilejní barumku pokračují v plném tempu

  2. Jak to bude s Valašskou rally?

  3. PEUGEOT RALLY CUP V NOVÉM FORMÁTU

  4. Dominik Jakeš letos usedne do vozu Opel Adam Cup

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud