Slovak National Hill Climb Team na AUTO SHOW s vlaňajším víťazom

Miro Majláth, 11. listopadu 2016, 09:31 Google+

Až do minuloročného podujatia AUTO SHOW, ktoré sa každoročne koná na SLOVAKIA RINGU, patrili jazdci Slovak National Hill Climb Team výhradne medzi kopciarov. Práve toto podujatie však všetko zmenilo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Béreš, Jozef

Béreš, Jozef | foto: L Racing

Sdílejte článek

Po tejto úvodnej skúške rally prichádza v tomto roku Slovak National Hill Climb Team na KESKOMOBILE AUTO SHOW s viacerými jazdcami, ktorí budú tento tím reprezentovať aj v rámci rally súťaže, pričom jednoznačnou hviezdou medzi jazdcami bude päťnásobný slovenský absolútny rally šampión, Jozef Béreš mladší.

Oproti kopciarskej sezóne, v ktorej sa hlavným nástrojom pre Ďodiho stala formula Renault Tatuus, v rámci spomínaného podujatia Ďodi presadne do jedného z najnovších rally špeciálov, Fordu Fiesta R5. Toto vozidlo však budú mať diváci možnosť sledovať na trati KESKOMOBILE AUTO SHOW hneď dvakrát, keďže do neho v rámci súťaže usadne aj Ďodiho tímový kolega, Peter Florek. Na trati, v rámci KESKOMOBILE AUTO SHOW okrem tejto dvojice bude Slovak National Hill Climb Team reprezentovať aj Jozef Béreš starší s Mazdou 323, Lukáš Lapdavský a Mitsubishi Lancer EVO IX, ale aj Peter Kacvinský a Renault Clio RS.

Súťažné jazdenie však nebude jediným, čím divákov na SLOVAKIA RINGU bratislavský tím upúta. Určite veľkú pozornosť nielen médií, ale aj partnerov, kamarátov a ostatných jazdcov upúta nová technika tímu, ktorá však v rámci AUTO SHOW žiaľ jazdiť nebude. Je ňou kopcový špeciál takzvaná „placka“ značky Tatuus. Práve s ňou bude v budúcoročnej sezóne reprezentovať nielen tím, ale aj Slovensko Jozef Béreš mladší na európskych kopcoch, pričom práve podujatie KESKOMOBILE AUTO SHOW bolo Slovak National Hill Climb Teamom zvolené na predstavenie tejto európskej dvojice. Stane sa tak na tlačovej konferencii, ktorá odštartuje v piatok 11.11.2016 po 18:00 hodine. Ako sa na správny európsky kopciarsky tím patrí, zahrať a zaspievať Ďodimu a jeho novej „zbrani“ príde Igor Kmeť starší.

„KESKOMOBILE AUTO SHOW sme zvolili na predstavenie našich budúcoročných ambícií v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu schválne. Každoročne sa tu totiž stretáva kompletná slovenská, ale aj česká automobilová špička a myslíme si, že takéto predstavenie ďalších aktivít by malo prebiehať práve v takomto prostredí. A keďže je to rally akcia, na štart sa postavia aj jazdci nášho tímu. Verím tomu, že zaujmeme nielen tlačovou konferenciou, ale jazdci nášho tímu aj priamo na trati,“ vysvetlil Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Slovak National Hill Climb Team na AUTO SHOW s vlaňajším víťazom

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

S kolem navíc bylo po výsledku

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Rentor racing na Barumce v cíli s dvěma vozy

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Šťastná sedmička: Pešl vyhrál na Barumce a je mistrem republiky ve své třídě

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná sezóna se smolným koncem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Pechovo Ford Barumku nevydržel

reklama

Doporučujeme

Meeke, Kris

Koho by si Meeke přál za týmového kolegu? Sébastiena Ogiera!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ohlasy jezdců v cíli

  2. RUFA SPORT na Barum Rally s majstrom FIA ERC Alexeyom Lukyanukom

  3. Kopecký králem barumky, slaví osmý triumf!

  4. Star Rally Historic vyhrál obhájce prvenství Neumann

  5. Také letošní barumka přitáhla zájem médií

  6. Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud