Slovak National Hill Climb Team na AUTO SHOW s vlaňajším víťazom

Miro Majláth, 11. listopadu 2016, 09:31 Google+

Až do minuloročného podujatia AUTO SHOW, ktoré sa každoročne koná na SLOVAKIA RINGU, patrili jazdci Slovak National Hill Climb Team výhradne medzi kopciarov. Práve toto podujatie však všetko zmenilo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Béreš, Jozef

Béreš, Jozef | foto: L Racing

Sdílejte článek

Po tejto úvodnej skúške rally prichádza v tomto roku Slovak National Hill Climb Team na KESKOMOBILE AUTO SHOW s viacerými jazdcami, ktorí budú tento tím reprezentovať aj v rámci rally súťaže, pričom jednoznačnou hviezdou medzi jazdcami bude päťnásobný slovenský absolútny rally šampión, Jozef Béreš mladší.

Oproti kopciarskej sezóne, v ktorej sa hlavným nástrojom pre Ďodiho stala formula Renault Tatuus, v rámci spomínaného podujatia Ďodi presadne do jedného z najnovších rally špeciálov, Fordu Fiesta R5. Toto vozidlo však budú mať diváci možnosť sledovať na trati KESKOMOBILE AUTO SHOW hneď dvakrát, keďže do neho v rámci súťaže usadne aj Ďodiho tímový kolega, Peter Florek. Na trati, v rámci KESKOMOBILE AUTO SHOW okrem tejto dvojice bude Slovak National Hill Climb Team reprezentovať aj Jozef Béreš starší s Mazdou 323, Lukáš Lapdavský a Mitsubishi Lancer EVO IX, ale aj Peter Kacvinský a Renault Clio RS.

Súťažné jazdenie však nebude jediným, čím divákov na SLOVAKIA RINGU bratislavský tím upúta. Určite veľkú pozornosť nielen médií, ale aj partnerov, kamarátov a ostatných jazdcov upúta nová technika tímu, ktorá však v rámci AUTO SHOW žiaľ jazdiť nebude. Je ňou kopcový špeciál takzvaná „placka“ značky Tatuus. Práve s ňou bude v budúcoročnej sezóne reprezentovať nielen tím, ale aj Slovensko Jozef Béreš mladší na európskych kopcoch, pričom práve podujatie KESKOMOBILE AUTO SHOW bolo Slovak National Hill Climb Teamom zvolené na predstavenie tejto európskej dvojice. Stane sa tak na tlačovej konferencii, ktorá odštartuje v piatok 11.11.2016 po 18:00 hodine. Ako sa na správny európsky kopciarsky tím patrí, zahrať a zaspievať Ďodimu a jeho novej „zbrani“ príde Igor Kmeť starší.

„KESKOMOBILE AUTO SHOW sme zvolili na predstavenie našich budúcoročných ambícií v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu schválne. Každoročne sa tu totiž stretáva kompletná slovenská, ale aj česká automobilová špička a myslíme si, že takéto predstavenie ďalších aktivít by malo prebiehať práve v takomto prostredí. A keďže je to rally akcia, na štart sa postavia aj jazdci nášho tímu. Verím tomu, že zaujmeme nielen tlačovou konferenciou, ale jazdci nášho tímu aj priamo na trati,“ vysvetlil Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Slovak National Hill Climb Team na AUTO SHOW s vlaňajším víťazom

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Ondřej Mezihorák a Silponix Racing – pevné spojení

Rally Ice Tour

Jirka Pohlídal vyzve fanoušky  na trenažeru  na Čepkově

Rally Příbram (CZE)

René Dohnal: „Jsem rád, že jsme se do rally vrátili“

Mads Ostberg se může těšit na sezonu ve WRC2 Pro

Ostberg pojede s Citroënem C3 R5 v roce 2019 šampionát WRC 2 Pro

Ilustrační foto

Jezdci WRC si poprvé v historii volili čísla

Rajd Baborow (PL)

Martin Hlavatý: „Loupání banánu na erzetě? Proč ne!“

reklama
reklama

Doporučujeme

Meeke, Kris

Koho by si Meeke přál za týmového kolegu? Sébastiena Ogiera!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ostberg pojede s Citroënem C3 R5 v roce 2019 šampionát WRC 2 Pro

  2. Jirka Pohlídal vyzve fanoušky  na trenažeru  na Čepkově

  3. René Dohnal: „Jsem rád, že jsme se do rally vrátili“

  4. Ondřej Mezihorák a Silponix Racing – pevné spojení

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud