Lappi míří do Citroënu a bude tak v roce 2019 parťákem Ogiera

-haj, 17. října 2018, 21:34 Google+

Esapekka Lappi byl dnes potvrzen v roli továrního jezdce Citroënu pro rok 2019. Stává se tak týmovým kolegou Sébastiena Ogiera, jehož příchod do týmu byl potvrzen před nedávnem.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Esapekka Lappi mění tým a míří do Citroënu

Esapekka Lappi mění tým a míří do Citroënu | foto: www.rallyzone.cz | Krajča, Ondřej

Sdílejte článek

Lappi do WRC přišel vloni, kdy s Toyotou odjel 8 ze 13 závodů a při svém čtvrtém startu ve Finsku dokonce vyhrál. Je fér přiznat, že tehdy vedl Jari-Matti Latvala, kterému selhalo auto, ale tak to v rally občas bývá. Svými výkony tým přesvědčil a získal si tak smlouvu na celou letošní sezonu. V té mu zatím patří průběžná čtvrtá příčka, když má na svém kontě zatím 3 pódiová umístění. 

První informace o možném odchodu Lappiho z Toyoty do Citroënu prosákly minulý měsíc. Teď je tedy vše oficiální a jezdec už se těší na to, jak bude sbírat zkušenosti a profesně růst vedle pětinásobného mistra světa, Sébastiena Ogiera. "Je jasné, že jsem rád, že se mohu připojit k týmu a být budoucím týmovým kolegou Sébastiena. Pro mě to je dobrá příležitost, jak se dále rozvíjet. Minulý rok jsem se naučil hodně věcí od Jariho-Mattiho Latvaly a letos Otta Tänaka také. Když to všechno dát dohromady a přidám zkušenosti od Seba, tak budu ještě lepším jezdcem," říká Esapekka Lappi

img-responsive

Lappi jezdil u Toyoty hezky... | foto: Red Bull Content Pool

Fin připustil, že nadšení, s jakým se jej snažil šéf Citroënu, Pierre Budar, získat, přispělo k tomu, že se nakonec pro francouzský tým rozhodl. "Jsem přesvědčen, že auto má velký potenciál, stejně tak i tým, který má dlouhou historii a množství zkušeností ve WRC. Fakt, že mě Pierre chtěl jednoznačně přetáhnout se při mém rozhodování také hodně počítal."

Dle Budara je angažování Lappiho jasným důkazem, že jeho tým chce dávat příležitost mladým pilotům. Dle něj má ale mladý Fin stále prostor ke zlepšení. "Pro příští rok jsme chtěli získat dvě velmi konkurenceschopné posádky a příchod Esapekky je tak skvělou zprávou. Vkládání důvěry do mladých pilotů je už dlouhou dobu pevně zakořeněno v DNA naší značky a Esapekka má zcela jasně ideální profil. Talentovaný, odhodlaný a soustředěný - se Sebastianem by měl tvořit skvěle se doplňující a respekt budící pár," říká Pierre Budar.

img-responsive

...na svoje výkony bude chtít navázat u Citroënu. | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

"Cítíme, že toho může ještě hodně předvést. Budeme tedy dělat co bude v našich silách, abychom jej přivedli do co možná nejlepším formy a abychom mu pomohli v působivém růstu tabulkami," zakončil šéf závodního týmu Citroën. Francouzský tým tak bude příští rok jezdit na většině soutěží s asi jen 2 vozy. Na vybraných podnicích by se do třetího mohl posadit Sébastien Loeb anebo Khalid Al Qassimi.

Je tak velmi nepravděpodobné, že by u týmu zůstali v jakékoliv roli Craig Breen a Mads Ostberg. Jméno Breena bývá posledních pár dní spojováno s M-Sportem. Jak to dopadne, to se nechme překvapit.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Lappi míří do Citroënu a bude tak v roce 2019 parťákem Ogiera

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Test Samohýl Škoda Team

Test Samohýl Škoda Teamu

Traiva RallyCup Třinec

Traiva RallyCup v Třinci: FOTO

Mogul Dakar setkání

Legendy Dakaru se sešly v Sosnové

Test Jan Kopecký

Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

reklama
reklama

Doporučujeme

Meeke, Kris

Toyota oficiálně potvrzuje příchod Krise Meekea, doplní Latvalu a Tänaka

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Předsezonní test v Kopřivnici

  2. Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

  3. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  4. Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

  5. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  6. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud