42. INVELT Rally Pačejov se představuje

RallyZone.cz, 12. srpna 2021, 21:35 Google+

Přípravy na 42. INVELT Rally Pačejov jsou v plném proudu. V těchto dnech byla schválena zvláštní ustanovení, nejdůležitější dokument rally. Po loňské úspěšné premiéře bude letošní ročník pačejovské soutěže opět součástí Mistrovství České republiky v rally. Nebudou chybět ani účastníci Mistrovství ČR v rally historických automobilů, kteří v letošním roce premiérově absolvují obě etapy rally.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Pačejov (CZE)

Rally Pačejov (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Také Česká trofej v rally pravidelnosti se letos pojede oba dva dny, bude tak každý den započítáván samostatně. Po různých rošádách v kalendáři našla INVELT Rally Pačejov místo o prvním říjnovém víkendu, 1. - 3. října 2021. Tento termín je zřejmě magický, protože na něj byla přeložena světová Finská rally, evropská Fafe rally v Portugalsku, i několik národních soutěží u našich sousedů. Nechme se překvapit, kde se sejde největší konkurence.

Pořadatelé z AMK Pačejov se snažili opět oživit trať novými rychlostními zkouškami. Po loňském neúspěchu se bohužel nepodařilo prosadit další špičkovou RZ poblíž servisního areálu. V tradičních lokalitách na Strakonicku obyvatelé rally naštěstí fandí. Díky nim se podařilo do harmonogramu zařadit zcela nové, atraktivní pasáže, které nahradí rychlé úseky na širokém asfaltu.

Na pátek 1. října jsou na programu technické přejímky a testovací RZ shakedown. Doufejme, že bude moci proběhnout i tradiční předstartovní šou s ohňostrojem. V sobotu na posádky čeká osm rychlostních zkoušek v divácky oblíbeném formátu se dvěma servisními zastávkami na letišti v obci Pole. Nedělní etapa nabídne 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích. Délkou a náročností bude však obtížnější než první den. Vítězná posádka by se měla na cílové rampě objevit ve 14:30 hodin.

Tak malá organizace, jako je Automoto klub Pačejov, by nikdy nemohla uspořádat akci takového formátu nebýt plzeňské firmy INVELT a jejího majitele ing. Jiřího Jirovce. Hlavně díky němu se v Pačejově může uskutečnit „velká“ rally, a kdo ví, možná se po dvou letech na startu objeví zase nějaká světová hvězda…

Informace o přípravách 42. INVELT Rally Pačejov je možné sledovat na www.rallypacejov.cz.

PR, Miroslav Žitník 

Vytisknout

Diskuze: 42. INVELT Rally Pačejov se představuje

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Vsetín (CZE)

Vsetín: Startovní listina se pomalu zaplňuje

Rally Morava (CZE)

Rally Morava - galerie Jana Duška

Rally Morava (CZE)

Rally Morava: Poznáme pohárového vítěze?

Rally Morava (CZE)

Rally Morava láká na čtyři divácká místa

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Štěpánek si vyzkoušel Peugeot 208 Rally4

Rally Morava (CZE)

Rally Morava eviduje první přihlášky

reklama

Doporučujeme

Rally Fulnek - Odry (CZE)

Všechny ADAMy úspěšně zvládly sprint Fulnek – Odry

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rally Morava - galerie Jana Duška

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud