Vsetínský sprint na čtyřech úsecích

Tomáš Plachý, 6. září 2022, 13:55 Google+

Zatímco Barumka korunovala některé české mistry, seriály Pirelli Rallysprint Série a Poháru 2+ jsou v plném proudu. Poslední závod kalendáře - RENTOR – PARTR Rally Vsetín - je naplánován na termín 28. – 29. října 2022. Soutěž uspořádá Autoklub Vsetín – město v AČR.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Vsetín (CZE)

Rally Vsetín (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Pořadatelskému týmu se loni osvědčilo nové partnerství, a tak i letos se závod odjede pod názvem RENTOR – PARTR Rally Vsetín. Soutěž je zároveň započtena i do seriálu RSS historických automobilů a do značkového poháru Čermák a Hrachovec ADAM Cupu.

Formát závodu bude v mnohém podobný jako v minulých letech, ale zároveň zcela nový. Závodit se bude na čtyřech úsecích, s celkovou délkou rychlostních zkoušek přes sedmdesát kilometrů. Všechny čtyři zkoušky absolvují účastníci dvakrát, ve třech sekcích (2 - 4 - 2).

„Těší nás pokračování spolupráce se společnostmi RENTOR a PARTR, díky které máme možnost soustředit se na sportovní stránku závodu. V ní vycházíme z formátu posledních ročníků, letos však mohou startující čekat pár novinek. Po delší pauze se nám podařilo získat povolení na průjezd jedním z tradičních úseků bývalého slavného testu Bystřička. Díky tomu jsme mohli mírně zkrátit RZ Hošťálková a RZ Semetín, čímž budeme startovat mimo obydlené oblasti. Sportovní kvalita rozhodně nebude chybět ani RZ Vesník,“ odkrývá podobu ředitel soutěže Petr Gryger. 

Program RENTOR – PARTR Rally Vsetín otevřou v pátek 28. října seznamovací jízdy, na které naváže administrativní a technická přejímka v Autosalonu Škoda - Samohýl motor na Vsetíně. V jeho těsné blízkosti bude rovněž umístěna cílová rampa, kam první posádky dorazí po půl čtvrté odpoledne. Start soutěže proběhne v sobotu 29. října v 8:00 hodin ze servisního areálu v ulici U Bečvy, v městské části Ohrada.

V nejbližších dnech budou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz  zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.  

Vytisknout

Diskuze: Vsetínský sprint na čtyřech úsecích

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY: Titul pro Tarabuse a dva Adamy v čele

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Miroslav Číž – sezóna jako na houpačce

Rally Morava (CZE)

Stříbrné loučení s pohárem 2+

Rally Morava (CZE)

Rally Morava - foto Milana Procházky

Rally Vyškov (CZE)

Jiří Rybák  – Jan Houšť: Strategii určil první závod

Rally Fulnek - Odry (CZE)

Morava: Horákovi zabojují o umístění na stupních vítězů

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jakub Jirovec: „S výkonem na Barumce nemohu být spokojený.“

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY: Titul pro Tarabuse a dva Adamy v čele

  2. Rally Morava - foto Milana Procházky

  3. Stříbrné loučení s pohárem 2+

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud