BCRZ: V Evropě pod pódiem, v Česku s body za druhé místo

Tomáš Plachý, 22. srpna 2023, 08:59 Google+

Samohýl ŠKODA Team pokračuje v medailovém tažení. Na prestižní Barum Czech Rally Zlín vybojoval třetí místo v klasifikaci MČR, čtvrtou příčku v evropském hodnocení a pátou absolutně. Při závodě zajel tři časy v Top3 (vítězný čas v rámci ERC na Pinduli 2), i díky tomu nadále zůstává ve hře o post českého vicemistra.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Adam Březík s Ondřejem Krajčou vyrazili vstříc letošní Barum Czech Rally Zlín v novém voze Škoda Fabia Rally2 evo z dílen trojnásobného vítěze Barumky Romana Kresty. A při prvním ostrém startu tohoto speciálu posádka Samohýl ŠKODA Teamu atakovala čelní příčky. Ale zároveň už na důležité kvalifikaci fabii „pokřtila“, s čímž souvisela až sedmnáctá startovní pozice v sobotní etapě.

"Byli jsme si vědomi důležitosti kvalifikaci, chtěli jsme jet co nejvýše. Ale kousek po startu jsem trefil lampu a poškodil dveře. Nebyl to začátek podle představ,” přiznal Adam Březík.

Sžívání s novým vozem pokračovalo pro posádku Samohýl ŠKODA Teamu i na městské speciálce, výrazně lépe pak dopadly úvodní Slušovice a definitivně se začala karta obracet na prvním průjezdu RZ Troják, kde zajela pátý čas absolutně a posunula se na šesté místo výsledkové listiny. Ve druhých průjezdech na to navázala třetím časem ve Slušovicích a pátým na Trojáku. Po první etapě tak Adam s Ondřejem figurovali na čtvrtém místě v evropské a třetím v české klasifikaci. 

„Po chybě na kvalifikaci jsem se rozjížděl trochu pomaleji. První Kateřinice jsem vyloženě prodal, bylo tam hodně vytahaných nečistot a nechtěl jsem skončit někde v lese. Na Trojáku už to bylo o něčem jiném, i když jsem měl stále v hlavě, že fabii nechci nějak výrazně poškodit. Proto jsem nechtěl jít do jakéhokoli rizika, přesto jsme byli s časy spokojeni,“ okomentoval vývoj závod jezdec Samohýl ŠKODA Teamu.

Úvod druhé etapy nezačal pro Adama s Ondřejem podle očekávání. Na Semetíně přišel místo ataku Simona Wagnera propad za už jistého evropského šampióna Paddona a Filipa Mareše. Vše zase zvrátil třetí čas na úvodní Pinduli, který posádku vrátil pod stupně vítězů. A na této pozici dojížděla i do poledního servisu.

„V takové konkurenci a při velké vyrovnanosti je každá chybička znát. Já se jí nevyvaroval na ranním Semetíně, kde jsem trefil balík a musel couvat. To nás stálo cenné sekundy. Přesto jsme si dál řekli, že zkusíme udržet Filipa Mareše za zády. I když nám bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché,“ objasnil propad pořadím Adam Březík.

Závěr soutěže gradoval. Adam s Ondrou se blýskli vítězným časem v rámci ERC na RZ Pindula 2, a tak se o třetí příčku v ERC i v MČR bojovalo až do posledních metrů závěrečné rychlostní zkoušky Halenkovice. Před jejím startem dělily Březíka, Wagnera a Mareše necelé čtyři vteřiny, daleko nebyl ani Stříteský. Adamův sedmý čas nakonec poslal na evropské pódium Rakušana Wagnera, v českém šampionátu však naše posádka udržela třetí příčku (zisk bodů za druhé místo do šampionátu MČR)

„Halenkovice nemám až tak v oblibě, což se v obou průjezdech potvrdilo. Nakonec nám tedy evropský bronz utekl o necelé tři sekundy. Prvotně to bylo mírné zklamání, nyní jsem ale z výsledku, po předchozích smolných ročnících, nadšený. Ještě jednou moc děkuji za důvěru našim partnerům – Samohýl Motor, Škoda Auto, Delimax, dobré obaly.cz, MPL, Imex Auto a Zlínské stavby. Přínosem byla i spolupráce s týmem Romana Kresty, skvěle fungoval i celý náš tým. Určitě se popereme v Pačejově o post vicemistra,“ uzavřel hodnocení Barum rally Adam Březík.

Samohýl ŠKODA Team, tiskový servis

Tomáš Plachý

Vytisknout

Diskuze: BCRZ: V Evropě pod pódiem, v Česku s body za druhé místo

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Rally Pačejov (CZE)

Pačejov v galerii Kuby Machálka

Rybák, Jiří - Baran, Peter

Kundlák pred, Rybák po…

Rally Pačejov (CZE)

Mirek Číž „V Pačejově chci podat co nejlepší výkon.“

Rally Vsetín (CZE)

Zvláštní ustanovení Rally Vsetín zveřejněna

Čendova RZetka

Čendova Rztka VIII.

reklama

Doporučujeme

Březík, Adam

Na Barumku s novějším vozem a silným partnerem

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud