Pešl v Krkonoších atakoval desítku, ale zastavila ho technika

Miroslav Vebr, 25. června 2011, 09:18 Google+

Pořádný kopec smůly si na Rally Krkonoše vybrala posádka Toba Czech MH Racing teamu Jaroslav Pešl – Radek Juřica. Valašskomeziříčská dvojice jedoucí na voze Mitsubishi Lancer EVO IX musela kvůli technické závadě odstoupit v polovině soutěže z pěkného dvanáctého místa v absolutním pořadí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Pešl, Jaroslav -Juřica, Radek

Pešl, Jaroslav -Juřica, Radek | foto: www.rallyzone.cz | Palásek, Michal

Sdílejte článek

Do třetího podniku osmidílného šampionátu ve sprintrally, který obohatili svou účastí velcí „hráči“, jako například Martin Semerád, Pavel Valoušek nebo Matthias Kahle,   vstoupili Pešl s Juřicou dost zostra. V silné konkurenci se rozhodně nedrželi nijak zpátky a zajížděli dobré časy. První i druhou erzetu dokončili na 14. místě absolutně, ve třetí se dokonce vyhoupli na dvanáctou příčku, kterou drželi i průběžně v celkovém pořadí. „Jelo se nám v úvodu výborně. Cítili jsme se dobře a bez nervů jsme si prostě jeli svoje tempo. Z časů i pořadí v prvních třech zkouškách jsme měli radost. Za námi v tu dobu bylo hodně kvalitních jezdců a to nás těší,“ pochvaloval si dobrý vstup do Rally Krkonoše pilot posádky Jaroslav Pešl.

V dalším průběhu soutěže však přišly technické problémy, které vyvrcholily v páté rychlostní zkoušce. Vinou prasklé pravé přední poloosy musela posádka z dobře načaté rally odstoupit. „Je to pro nás určitě škoda. Měli jsme to dobře rozjeté, ale bohužel to rozhodla technika. Nicméně s časy, které jsme zajížděli před tím, jsme byli moc spokojeni,“ ohlíží se za třetím podnikem spritového šampionátu 31letý Pešl.

A právě v podobných patrech výsledkových listin, jak tomu bylo do vypadnutí kvůli technické závadě, by se rádi Pešl s Juřicou pohybovali i v dalších závodech sprintového šampionátu. „Už teď se těšíme a připravujeme na další závody. Věříme, že zase proženeme jezdce z nejlepší desítky, případně sami do desítky nakoukneme,“ usmívá se Jaroslav Pešl.

Další podnik sprintového mistrovství je na programu až v polovině července, ale tak dlouho nebude Pešl zahálet. „Naší prioritou jsou sice sprinty, ale tentokrát bychom si měli odskočit na podnik velkého mistráku, na blížící se Rally Bohemia. Tam pojedeme i s týmovým šéfem Martinem Hudcem, tak se konečně zase po nějaké době potkáme na jedné soutěži,“ prozrazuje nejbližší plány Jaroslav Pešl.      

Vytisknout

Diskuze: Pešl v Krkonoších atakoval desítku, ale zastavila ho technika

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Ondřej Palacký: „Lákalo by mne svezení ve voze kategorie R2.“

Frána, Lukáš - Odvárka, Pavel

Lukáš Frána „Stále mám na čem pracovat.“

Rally Morava (CZE)

Ondřej Bisaha slaví obhajobu triumfu FIA European Rally Trophy

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Erik Cais – sezona 2020

Rally Morava (CZE)

Michal Horák: „R5 byla a je pro mne obrovskou výzvou"

Vlček, Martin - Jugasová, Karolína

Předběžný kalendář disciplíny rally pro rok 2021

reklama

Doporučujeme

Loix, Freddy - Miclotte, Fréderic

Geko Rally Ypres: Freddy Loix vítězí na Ypres

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud