Krajča s Houštěm v Pačejově ovládli třídu.

Miroslav Vebr, 2. srpna 2018, 16:41 Google+

Na konci července pokračoval seriál rallysprintových závodů třetím podnikem Invelt Rally Pačejov. Do Horažďovic se vypravila i jediná posádka hájící barvy Minařík racing Petr Krajča s Honzou Houštěm. Po absolvování osmi rychlostních zkoušek si „Pasekáři“ dojeli pro vítězství ve třídě 8 a v RSS byli klasifikováni na pěkném 9. místě.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Pačejov (CZE)

Rally Pačejov (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Po dvou odjetých rallysprintových soutěžích byli Petr s Honzou společně s posádkou vedenou Jirkou Pohlídalem na děleném prvním místě ve třídě 8. Proto bylo povinností pro zástupce z Želechovických pasek vyrazit na druhý konec naší republiky zabojovat o další cenné body. Pořadatelé převzali 94 soutěžních posádek a ve třídě 8, která nás nejvíce zajímala, bylo devět dvojic. V časovém harmonogramu bylo osm rychlostních testů se 73,24 ostrými kilometry. Pasekáři nafasovali na Renault Clio Sport startovní číslo 51 a do závodu vyráželi hned za svým největším rivalem Jirkou Pohlídalem.

img-responsive

Rally Pačejov (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Úvodní sekce obsahovala dvě rychlostní zkoušky a Petr Krajča do nich vstoupil bez respektu. Na první zkoušce byl nejrychlejší a ve druhém testu zajel druhý čas, přičemž na vítěze zkoušky ztratil jednu desetinu vteřiny. Dopolední zastávka v servisu se tudíž nesla v dobré náladě. Druhá sekce byla mnohem náročnější a čtyři rychlostní zkoušky důkladně promíchaly pořadím v jednotlivých třídách. Doubravickou zkoušku ovládli Petr s Honzou a na nejbližší soupeře si vypracovali slušný desetivteřinový náskok. Následně ovšem zavelel do útoku Pohlídal. Následující dvě erzety vyhrál, ale z velké ztráty umazal pouze vteřinku a půl. Šestá zkouška byla pro Jirku Pohlídala poslední, neboť zde poškodil poloosu, a tím odpadl Krajčovi velký soupeř. Po druhém servisu měli kluci z modrožlutého renaultu náskok před druhým v pořadí Pavlem Řihákem úctyhodnou půlminutu. Do konce pačejovského sprintu zbývaly poslední dvě zkoušky a o vítězství ve třídě mohla připravit Krajču s Houštěm pouze technická závada. Pasekáři se po celý závod jízdou nesmírně bavili a skvělou atmosféru v autě dokazovali i v závěru soutěže, kdy si připsali nejrychlejší časy třídy. Na cílovou rampu v Horažďovicích si Petr s Honzou dojeli pro poháry za vítězství v osmičkách, v rallysprintovém hodnocení dvoukolek byli klasifikováni na deváté příčce a v absolutní klasifikaci jim náleží 23. příčka. Tímto vítězstvím se dostali kluci do trháku ve třídě a o konečném vítězi třídy budou rozhodovat moravské sprinty v Jeseníkách a ve Vsetíně.  ohlédl se za posledním startem v sezóně a zároveň nastínil další program Jan Houšť.

Původně měla startovat v Horažďovicích dvě clia. Druhý vůz byl připravený pro Jirku Hladíka, který má rovněž našlápnuto k pěknému konečnému výsledku ve třídě, ale týden před závodem se Jirka omluvil s tím, že má bolesti zad a sprint by nezvládl. Celý tým Minařík racing přeje Jirkovi brzké uzdravení.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Krajča s Houštěm v Pačejově ovládli třídu.

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Krásné bugatky zaburácí opět městem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka: Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Dani Sordo se u Hyundai cítí spokojen

Sorda oslovil Citroën na téma možné spolupráce, Španěl ale chce pokračovat u Hyundai

Tänak si v Německu po bezchybném výkonu dojel pro vítězství

Rally Deutschland: Nedělní etapa řádně promíchala pořadím, vyhrál Tänak

Rally Weiz (AUT)

Ondřej Bisaha neplánovaně na startu Barum rally

Rajd Rzeszow (POL)

RUFA SPORT s Grzybom víťazmi FIA CEZ v Rzeszowe

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

K favoritům se řadí Kopecký, Sordo a Lukjaňuk

Rally Pačejov (CZE)

Tomáš s Luckou v Pačejově nezklamali

Rally Jeseníky (CZE)

Rally Jeseníky hlásí připraveno

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Při barumce vyhlášena opět fotosoutěž

reklama
reklama

Doporučujeme

Tänak, Ott - Järveoja, Martin

FOTO: Ohlédnutí se za soutěží ve Finsku

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ondřej Bisaha neplánovaně na startu Barum rally

  2. RUFA SPORT s Grzybom víťazmi FIA CEZ v Rzeszowe

  3. Sorda oslovil Citroën na téma možné spolupráce, Španěl ale chce pokračovat u Hyundai

  4. Barumka: Statistika podle seznamu přihlášených posádek

  5. Krásné bugatky zaburácí opět městem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud