FILIP MAREŠ – BARUMKA CHYBY NEODPOUŠTÍ

Jan Koudelka, 30. srpna 2018, 14:58 Google+

Vrcholem letošní motoristické sezóny byla pro posádku Filip Mareš a Jan Hloušek právě uplynulá Barum Czech Rally Zlín. Na tratě legendární soutěže vyrazil Filip Mareš se startovním číslem 18 a pro tento závod v barvách ACCR Czech Rally Teamu. Výčet jeho soupeřů se tak rozrostl o favority evropského šampionátu a hvězdu rally – Daniho Sorda.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Tratě Barum Rally jsou náročné sami o sobě, v extrémní záležitost je pak proměnil déšť a bahno. Už po startu prvních dvou jezdců se podmínky na rychlostních zkouškách výrazně změnily. Vytahaného bláta každým odjetým vozem přibývalo a posádky měly plné ruce práce. Filip Mareš startoval na barumce s vozem R5 poprvé a od začátku zajížděl velmi slušné časy.

img-responsive

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Mrnuštíková, Iveta

Po úvodních testech uzavíral první desítku, ale brzy se propracoval až na páté místo. Sobotní etapu zakončil šestou pozicí, ale náročné podmínky se přes noc ještě zhoršily. Do druhé etapy vyrazil Filip s velkým odhodláním a v jedenácté erzetě mohl slavit první vyhranou zkoušku v mistrovství Evropy v absolutním pořadí.

img-responsive

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Pak ale přišla studená sprcha a to v rychlé levé zatáčce poslední rychlostní zkoušky. Větší nájezdová rychlost, smyk a havárie ukončily do té doby skvělé vystoupení posádky Mareš-Hloušek.

img-responsive

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

"I když jsem v závěru soutěže nijak netlačil, udělal jsem na poslední vložce chybu, která nás vyřadila ze hry. V rychlé zatáčce bylo hodně bláta, na kterém jsme dostali smyk a vyletěli ven. Mělo tam krizi více jezdců, ale to nás neomlouvá. Mrzí mě to a bereme si z toho velké poučení. Jinak byla barumka závod jako řemen. Přestože nás o skvělý výsledek připravila nedaleko před cílem zmíněná havárie, odvážíme si ze Zlína hodně pozitivních momentů. Kdyby nám někdo v začátku naší první sezóny s Fabií R5 řekl, že dokážeme na barumce vyhrát vložku a necháme za sebou všechna velká jména domácího i světového rallysportu, nevěřili bychom. I naše průběžné šesté místo naznačovalo, že dokážeme být rychlí i v takto náročných podmínkách. Chtěl bych se omluvit zklamanému týmu, partnerům a fanouškům a zároveň poděkovat za krásné vzkazy plné podpory. Věřím, že to všem vynahradíme na některém z dalších podniků,“ komentuje svoji účast na Barum Rally Filip Mareš.

img-responsive

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

"Odstoupení Filipa nám připravilo nemalé starosti, ale z vlastní zkušenosti vím, že barumka je náročná, dokáže být velmi zrádná a neodpouští chyby. Tohle se stát prostě může. Filip ale postupuje stále dál a musíme se teď zaměřit na další závody. Chtěl bych poděkovat partnerům a celému týmu, všichni udělali maximum pro dobrý výsledek, bohužel nám o pár kilometrů unikl,“ doplňuje Roman Kresta.

Google+ Vytisknout

Diskuze: FILIP MAREŠ – BARUMKA CHYBY NEODPOUŠTÍ

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Šumava (CZE)

Tratě klatovských soutěží zveřejněny

Rally Kopná (CZE)

Místo testování vezou Jakeš a Machů z Kopné zlaté poháry

Rally Kopná (CZE)

Dominik Stříteský pokračuje na vítězné vlně

Rally Kopná (CZE)

Kopná 2019: Foto Milana Procházky

Rally Kopná (CZE)

„Vlčák“ bez náhradního spodního prádla bronzový

Rally Kopná (CZE)

Petr Hejtmánek na Kopné s novým spolujezdcem

reklama
reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Rally - galerie Milana Procházky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. V Klatovech pojede stovka historiků, také ale hvězdy v čele s Kopeckým

  2. Kopná v galerii Jana Duška

  3. Kůrovec přidělal vrásky na čele pořadatelům Rally Vyškov

  4. Rallysprintový šampionát zahájil nejlépe Adam Březík

  5. „Vlčák“ bez náhradního spodního prádla bronzový

  6. Chceš se podílet na Rally Bohemia?

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud