Meeke byl při svém výletu na Power Stage v rukou Božích

iMotorSport.cz, 14. března 2017, 21:53 Google+

Vítěz Rally Mexiko, Kris Meeke, řekl, že měl velké štěstí, že dokázal udržet svoje vítězství poté, co na Power Stage v Mexiku chyboval jen několik málo metrů před cílem závodu a skončil na parkovišti pro auta diváků.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Meeke, Kris

Meeke, Kris | foto: Citroën Racing

Sdílejte článek

Po neúspěšném startu do nové sezony, kdy v úvodních dvou závodech získal Kris Meeke pouze dva body, v Mexiku předvedl velmi pěkný víkend, když se během pátku dostal do čela soutěže a v něm se udržel až do konce rally. Před poslední zkouškou soutěže vedl o 37,2 vteřiny před druhým v pořadí, Sébastienem Ogierem. Severní Ir pak zvládl prvních 20 kilometrů Power Stage z celkových 21 km bez sebemenších problémů.

750 metrů před cílem zkoušky ale vyjel z trati a skončil na parkovišti pro divácká auta, kde pak dezorientovaný vyrazil špatným směrem a musel kličkovat mezi zaparkovanými vozy. Při tomto výletu jen díky štěstí nikoho nezranil a pouze lehce poškodil jeden VW Passat CC. Na Ogiera tímto ztratil 23 vteřin, ale i tak dokázal triumfovat. Meeke pak přiznal, že se jednalo o jeho "velkou chybu" a to, že dokázal skončit na prvním místě bylo jen dílem štěstí.

"Udělal jsem chybu, velkou chybu. Zabrzdil jsem a auto v této pravé zatáčce hodně uklouzlo. Když jsem pak narazil na kompresi, tak mě to vymrštilo a šli jsme do pole. Pak jsem byl v rukou Božích. Jel jsem kolem několika trucků a mezera mezi nimi se začala zmenšovat. Myslel jsem si, že se dostanu až na mrtvý konec, a tak jsem zatáhl ruční brzdu kolem trucku, abych se mohl vrátit cestou, kterou jsem přijel. Nevěděl jsem, že tam byla cesta ven, dokud jsem neuviděl mezeru v plotu, a tak jsem do ní vjel," říká Kris Meeke.

"Nejsem ze sebe nadšený, ale vyhráli jsme rally, takže jsem rád. Netušil jsem, jestli jsem vyhrál, když jsem přejel cílovou čáru, lidé pak ale začali rychle tleskat a já jsem pochopil. Jsem si jistý, že Yves Matton [šéf Citroën Racingu] mi bude tleskat z jiného důvodu!" Citroën se díky Meekeovi připojil k M-Sportu a Toyotě, kteří rámci nových pravidel platných od letošní sezony dokázaly vyhrát. Už tak zbývá jen Hyundai. Meeke je díky tomu nejlépe postaveným mužem Citroënu v tabulce, na Ogiera ztrácí 39 bodů.

img-responsive

Meeke nezažil dobrý start do sezony, v Mexiku ale konečně ukázal kvality C3 WRC | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Ihned po dojezdu do cíle zkoušky Meeke vyprávěl následující: "Je to jedna z cest, jak ukončit rally, ale to jsme nepotřebovali. Měl jsem opravdu štěstí. Byl to velký výlet, ale musel jsem najít cestu zpět. Bylo to docela vyčerpávající. Pravděpodobně budu muset říkat tuto historku ještě stokrát. Samotného mě to štve, že dělám takové chyby." 

K situaci se vyjádřil také šéf týmu, Yves Matton"Když projel přes cílovou čáru, tak jsme byli celí bez sebe, protože z nás opadlo napětí z tohoto dramatu. Nevěděli jsme přesně, co se stalo. Z onboard záběrů to vypadalo na velký výlet, ale trackingsystem ukazoval, že se auto ještě pohybuje." Svůj komentář přidal také Thierry Neuville"Vzpomněl jsem si na to, co se mi stalo v posledních dvou soutěžích. Neměl jsem tolik štěstí, ale díky tomu vím, jak je to blízko." 

Vytisknout

Diskuze: Meeke byl při svém výletu na Power Stage v rukou Božích

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rentor RallyCup Kopřivnice - listopad

Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

Rally Ice Tour

Přijďte na Čepkov, čeká vás autogramiáda Síť21 Mikuláš Rally!

Mikuláš Rally (CZ)

Seznam přihlášených na mikulášskou show se zaplnil

Mikuláš Rally (CZ)

Loňský Mikuláš: Z těsné výhry se radoval Bisaha

Enge, Tomáš

Ambasadoři CER Enge – Šťovíček na Pražském Rallysprintu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka se pojede v evropském šampionátu o týden dříve

reklama

Doporučujeme

Ogier, Sebastien

Ogier se musí obávat o svoje druhé místo z Mexika, hrozí mu až vyloučení

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Loňský Mikuláš: Z těsné výhry se radoval Bisaha

  2. Přijďte na Čepkov, čeká vás autogramiáda Síť21 Mikuláš Rally!

  3. Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud