Mareš zahájil sezónu v Itálii, teď míří na Valašku

RallyZone.cz, 25. března 2021, 18:06 Google+

Mistrovství České republiky v rally odstartuje už o tomto víkendu 39. ročníkem Kowax Valašské Rally ValMez a na jejím startu nebude chybět ani posádka Filip Mareš a Radovan Bucha. Stejně jako v loňském roce, budou i letos na českých tratích hájit barvy mladoboleslavského LAURETA AUTO ŠKODA TEAMU. Svůj program ale dvojce zahájila už před dvěma týdny, startem na italské Rally Il Ciocco.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mareš, Filip - Bucha, Radovan

Mareš, Filip - Bucha, Radovan | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

Boleslavská posádka, boleslavský vůz Škoda Fabia Rally2 evo a boleslavský prodejce vozů téže značky. Spojení, které velmi dobře fungovalo už v loňské zkrácené sezóně, stojí nyní na prahu své druhé společné účasti v závodech seriálu MČR. Za Filipem tak i nadále stojí předseda představenstva LAURETA AUTO a sám bývalý úspěšný soutěžák, pan Jaroslav Jelínek: „Jsem velice rád, že díky významné podpoře ze strany ŠKODA AUTO můžeme pokračovat v úspěšně započaté spolupráci, kterou jsme s Filipem Marešem navázali v loňském roce. Z období své soutěžní kariéry mám na Valašskou rally hezké vzpomínky a závod si jistě užijí i Filip s Radkem. Věřím, že díky startu v Itálii, jsou skvěle připraveni, takže jim budu držet palce a očekávám výborné umístění."

Italskou Rally Il Ciocco dokončili Filip s Radkem za branami první desítky, konkrétně na 12 místě. "O konečný výsledek nám tentokrát v první řadě nešlo. Prioritou bylo sehrát se s Paolem, naším novým inženýrem, poznat nové pneumatiky Michelin a hlavně přenést poznatky z testu do jízdy v závodě. Sledovali jsme proto hlavně jízdu jako takovou a ztrátu na km. V tomto směru jsme v prvních a hlavně druhých průjezdech byli tam, kde jsme chtěli být. Ve třetí sekci závodu se mi bohužel už tolik nedařilo," přiznává Filip Mareš a pokračuje: "Italské tratě jsou krásné a konkurence byla veliká. Je skvělé mít porovnání s jezdci ze špičky šampionátu WRC. A přestože jsme na nejrychlejší ztratili dost času a pocit na konci závodu nebyl proto nejlepší, pozitiva jednoznačně převažují. Vím, že jsme na dobré cestě udělat krok kupředu a pokračovat v tom rozhodně chceme i na valašce. Tak jako tak doufám, že se v italském mistráku letos ještě představíme, je to skvělá škola."

Filip Mareš s Radkem Buchou patřili loni na valašských tratích k nejrychlejším a skončili na celkové třetí příčce. To, jak se jim v barvách hlavního partnera Entry Engineering bude dařit letos, ukáží výsledky 10 rychlostních zkoušek, z nichž první je na programu v sobotu po 9. hodině ranní. Vítěz závodu bude znám v neděli odpoledne.

Zdroj: PR teamu

Vytisknout

Diskuze: Mareš zahájil sezónu v Itálii, teď míří na Valašku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rentor RallyCup Kopřivnice - duben

Rentor RallyCup test ve fotografii

Valašská Rally (CZE)

Sladkokyselá příchuť Valašské rally

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopečská rally a červen patří k sobě

Valašská Rally (CZE)

Mareš s Buchou posbírali na valašsku slibné body

Racing21

Racing21: Sezona 2021 ve znamení sportovní pestrosti

Valašská Rally (CZE)

Minařík Racing zahájil sezonu vítězně

reklama

Doporučujeme

Vančík Motorsport

ACA ŠKODA Vančík Motorsport na startu sezony 2021

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud