Erik Cais třetí na španělské šotolině

RallyZone.cz, 16. března 2020, 13:14 Google+

Česká posádka Erik Cais – Jindřiška Žáková zahájila letošní sezonu ve Iberijském poloostrově, kde startovala s Fordem Fiesta R5 Mk2 týmu Orsák Rallysport na úvodní soutěži španělského superšampionátu. I když hlavním cílem bylo nastavení vozu před úvodní soutěží mistrovství Evropy, v konkurenci 13 speciálů kategorie R5 obsadili bronzovou příčku.

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Cais Erik - Žáková Jindřiška | foto: Vandraq Studio

„Rallye Tierras Altas de Lorca pro nás byla letošní první rally s vozem Ford Fiesta R5 MkII a zároveň perfektním testem před ERC Rallye Azores,“ vysvětloval volbu soutěže dvacetiletý fryštácký jezdec. „Španělská rally  měla ideální  harmonogram – shakedown se mohl projet čtyřikrát a po něm následovala stejně jako v ERC kvalifikace. Na ní jsme zajeli druhý čas absolutně  se ztrátou 0,1 s na úřadujícího španělského šotolinového mistra Xaviho Ponse se stejným vozem. Na základě doporučení jsme si vybrali startovní pozici 17. To se později na místní specifické šotolině ukázalo jako velmi dobrá volba.“

„Samotný závod byl rozdělen na osm rychlostních zkoušek a čtyři servisy. To bylo ideální pro vyzkoušení set-upů. První, druhá a čtvrtá sekce pro nás byly perfektní, dokázali jsme držet minimální odstup za vedoucím Solansem, Lopezem nebo Ponsem. Ve třetí sekci jsme vyzkoušeli úplně jinou, velmi odlišnou filosofii set-upu a bohužel to nebylo správné rozhodnutí. Auto přestalo být přesné na brzdách a na jednom z pomalých úseků jsme šli i mimo trať.  Ztráta nebyla nijak dramatická, ale na špičku jsme už nedosáhli. V cíli z toho bylo 3. místo absolutně a vítězství místo v juniorech.  Nejvíc nás samozřejmě těší fakt, že se nám podařilo najít optimální set-up pro nadcházející evropskou Rallye Azores.“